היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חיוב בביטוח דירה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

ביטוח דירה

נשקלת אפשרות לחייב בביטוח דירה

 

אילוסטרציה של מיניאטורה של בית פרטי עולה בלהבות

בכנס אלמנטאר ה17 של עדיף תקשורת שנערך ביום 07/03/2022 אמרו המפקח על הביטוח ד"ר משה ברקת ומר אוהד מעודי, סגן בכיר למפקח על הביטוח, כי הפיקוח שוקל ובודק את האפשרות לחייב את בעלי דירות המגורים במדינת ישראל בביטוח חובה במטרה להתמודד עם רעידת אדמה, כך שבעלי הדירות לא יוותרו ללא בית. בנוסף אמר מעודי, כי הפיקוח שוקל את נושא ההשתתפות העצמית בביטוח רעידת אדמה שנקבעת באחוזים מסכום הביטוח לרכוש והיא עומדת בין 2% עד 10% מסכום הביטוח, כך שההשתתפות העצמית תחושב מסכום הנזק ולא מסכום הביטוח.

 

בנאומו הזכיר ד"ר ברקת את נושא הקמת קרנות ע"י המבטחים, אך לא היה ברור אם הוא מתכוון לאפשר למבטחים להקים קרן פטורה ממס לכיסוי נזקי רעידת אדמה, נושא שעלה על הפרק כבר לפני עשרות שנים.

 

הרעיון של ביטוח חובה לדירות מגורים פורסם על ידי באתר זה כבר בשנת 2019, לאחר השריפות שגרמו לנזק רב, אבל הוא אפשרי וגם רצוי לעניין ביטוח מפני רעידת אדמה.

 

מה שלא עלה על נפרק בדיון הוא נושא יצירת האקומולציה (צבר) של סיכוני רעידת אדמה לפי המצב הקיים לא הוזכר וכך גם נושא ביטוח המשנה שבמרבית המקרים אינו יחסי אלא נרכש על ידי המבטחים על בסיס אומדן שיעור הנזק המרבי מתוך כלל סכומי הביטוח של המבטח מבלי להתייחס לסיכון המיוחד לפי האזור הגיאוגרפי, גיל המבנה וסוג הבניה של הסיכונים.

 

 
 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright