היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח סוני

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 תביעות ביטוח

ביטוח הסייבר של סרטי סוני

מאת מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

 

מנהיג צפון קוריאה קים צ'ונג און

חברת הסרטים, סוני אנטרטיימנט מחזיקה בביטוח סיכוני סייבר בסכום כיסוי של 60 מיליון דולר. כך פורסם בכלי התקשורת הזרים בעקבות מתקפת ההאקרים על סרטי החברה והאיומים שהביאו לדחיית הקרנת הבכורה של הסרט הקומי "ראיון –סוף" המציג את שליט קוראה הצפונית קים ג'ונג און באור מגוחך.

 

המבטח הוא מארש, וזאת לפי מסמכים שהודלפו על ידי הקבוצה שנטלה אחריות לפיגוע הסייבר באולפן הסרטים.

 

מדובר בביטוח שהוגדל רק לאחרונה לכדי 60 מיליון דולר וזאת לאחר שבשנים האחרונות עמד הביטוח על סכום של 10 מיליון דולר שהוגדל מאוחר יותר לכדי 20 מיליון באמצעות מבטחים שונים ביניהם תאגיד AIG  אליו הועבר הביטוח בתחילת אפריל 2014 למשך תקופת ביטוח של שנה בגבול אחריות של 10 מיליון דולר. מעל הכיסוי הקיים הושג בחודש מאי 2014 באמצעות מארש הרחבה של הכיסוי כל שהביטוח הנוכחי, נעשה כאמור באמצעות הברוקר מארש שגייס חתמים בינלאומיים ליברטי, בזאלי וספקים אחרים כדי להשיג כיסוי ביטוח על סך 60 מיליון דולרים.

 

לפי הפוליסה מדובר בכיסוי מאוחד של האולפן עם תאגיד סוני של אמריקה, עם השתתפות עצמית של 5 מיליון דולר בעלות שנתית של 356,963$.  הפוליסה כוללת כיסוי אחריות והגנת פרטיות, כמו גם ניהול משברים, הפרעה לרשת הסייבר, סחיטה הקיברנטי ופעולה רגולטורית.

 

השאלה הנשאלת היא האם סכום של 60 מיליון דולר הוא כיסוי מספיק?לאחר ההאקרים ("שומרי השלום") איימו לפגוע חג המולד בבתי קולנוע המציגים את הסר של סוני "הראיון - סוף" וחמש מרשתות בתי הקולנוע הגדולות בארה"ב ביטלו את ההקרנות ו האולפן ביטל את שחרורו של הסרט.

 

סרט הקומדיה של סת' 'רוגן אודות צוות טלוויזיה הקושר להרוג מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, "הראיון" עלה  לפי הפרסומים כ 80 מיליון דולר כולל הפקה ושיווק אבל הוצאות סוני לאור המתקפה רק הולכות וגדלות.

 

העלות לסוני בעבור תוכנה חדשה וחומרה, שכר עבודה ותיקון הנזקים, הוצאות חקירה, אובדן הפרודוקטיביות, פגיעה במוניטין, ועוד נאמדות מעל 100 מיליון דולר, סכום ההולך וגדל מדי יום.

 

העלות לסוני כוללת כעת תביעה שהוגשה נגד האולפן על ידי שני עובדים לשעבר, שמאשימים את סרטי סוני בקיומם של אמצעי אבטחה מקוונים לקויים שלא הצליחו להגן על המידע האישי של אלפי עובדים.

 

פוטנציאל הרווחים העתידיים של הסרט - מוידאו-לפי-דרישה ורכישות DVD / Blu-ray לא יעזור לרכך את המכה לסרטי סוני.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright