היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח קבורה - ביקורת

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

ביקורת על ביטוח הוצאות קבורה בחו"ל

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים

 

 

 

ארון קבורה עתיק, צילום אילוסטרציהב 15/10/2012 פורסם בנט מאמר (בשפה האנגלית) מפרי עטה של מדלין הפרמן הטוען להטעיה בביטוח הוצאות קבורה באוסטרליה.

 

מחקר שנערך ע"י האקטואר ריס וורנר, במימון חברת הקבורה הגדולה באוסטרליה, מצא, כי אדם בגיל 60 אשר רוכש תוכנית לביטוח קבורה וחי עד גיל 85 עתיד לשלם פרמיות בסך 85,000 דולר.

 

ביקורת על תוכנית הביטוח נשמעה מהעומד בראש חברת הלוויות הגדולה ביותר באוסטרליה העוסקת גם בקבורה ושריפת הגופות Invocare -  . מדובר ביותר מ 2 מיליון מבוטחים בגילאי ה -60 וה -70 המבקשים לחסוך לאהובי ליבם את הוצאות הלוויתם וקבורתם.

 

העומד בראש חברת Invocare , אנדרו סמית, אמר כי המבטחים מטעים את לקוחותיהם לגבי האפשרות של יקיריהם שנותרו בחיים לשלם בעבור הוצאות הקבורה הואיל ולמוציא לפועל של צוואה יש את הכוח לשחרר כספים לכיסוי הוצאות הלוויה.

 

מרבית האנשים אינם מודעים לכך שלמוציא לפועל של צוואה, יש אפשרות לספק הוכחה של הסכומים שהוצאו בעבור ניהול ההלוויה לבנקים המורשים לשחרר את הסכומים לכיסוי הוצאות הקבורה (על חשבון הכספיים שמגיעים ליורשים) עוד לפני אישור הצוואה.

 

לפי חלק מתוכניות ביטוח הקבורה מבוטח מקבל בסופו של דבר תמורה שעלותה נמוכה מסכום הפרמיות אשר שולם על ידו במהלך תקופת הביטוח.

 

לפי סמית, תשלום מראש בעבור הלוויות, אג"ח מיועד ללוויה וביטוח חיים הן אפשרויות חסכוניות יותר לכיסוי עלויות הלוויה.

 

מר סמית אמר כי אנשים בשנות ה -60 וה -70 לחייהם רגילים לבטח את המכוניות שלהם, בתיהם, הכנסותיהם וחייהם.

 

הפרסום של המבטחים פונה לרגש של הלקוחות וקורא להם להגן על עצמם מעלות של הלוויה העשויה להגיע לכדי 6000$ על מנת להימנע מעול כלכלי על הילדים.

 

הפרסום כולל מלכודת למבוטחים בכך שאינו מבהיר להם, כי הפרמיות בעבור הביטוח עולות ביחס ישר לגיל המבוטח.

 

הקמפיין של המבטחים אומר, כי, בפחות מכוס קפה ביום, אתה מוגן. וזאת מבלי לפרט, כי בסופו של יום המבוטח משלם בדרך כלל סכום גדול למדי של פרמיה בעבור הביטוח.

 

דיווח נוסף על ידי רגולטור ניירות הערך מצא כי ביטוח לוויה נראה סביר ללקוחות בטווח גילאי ה 60 פלוס,  במיוחד החולים שביניהם, או גם בעלי רגשות האשם לגבי עזיבת המשפחה כאשר הם מותירים מאחוריהם התחייבות כספית.

 

הדו"ח מציין כי יש מקום לדאגה על כך שיש כל כך מעט הבנה למגבלות של ביטוח לווית - פרמיות העולות יחסית לגיל המבוטח, סכום ההוצאה הכולל, חריגי הביטוח ביחס לעלות האמיתית של ההלוויות.

 

סיבה לדאגה היא שיש מעט מאוד מודעות והבנה אמיתית לקיומם של אמצעים חלופיים לתשלום בעבור לוויה.

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright