פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

השפעת 2008 על הביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

השפעת המשבר הפיננסי ב 2008 על עולם הביטוח
מאת קטיה שורצמן,
 יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה למבטחים ולמבוטחים
 

 

צילום אילוסטרציה של שמיים קודרים עם הכיתוב 2008לפי כתבה של סיריל טוהי המתפרסמת באתר חדשות הביטוח בנט בשפה האנגלית   למשבר הפיננסי שפקד את העולם המערבי בשנת של 2008 היתה, בדרך כלל, השפעה מוגבלת על חברות הביטוח ועל מבוטחים.

 

על פי דו"ח שפרסם החשב הממשלתי (GAO ),  ההפסדים הגדולים ביותר נרשמו אצל חברות לביטוח חיים עם קצבאות משתנות הכוללות ערבות למוטבים שנשארו בחיים וערבויות למשכנתא אשר הושפעו מהמשבר הכללי יותר ממבטחים אחרים.

הפסדים שנגרמו למבטחי חיים התרכזו בקרב כתריסר חברות ביטוח או משהו, אשר נשאו ב 77%  מתוך  52.2  מיליארד $ ההפסדים לכלל המבטחים בשנת 2008.

 

לפי ממצאי הדוח, חברת אמריקן אינטרנשיונל גרופ (AIG) נשאה בכ 45% מכלל ההפסדים.

 

מספר חברות ביטוח גדולות, בעיקר חברות המתמחות בביטוחי חיים, חוו מצבים של לחצים ובעיות כבדות. אולם באופן כללי ניתן היה לראות התאוששות מהירה ברמת ההון של המבטחים בארה"ב.

 

הדו"ח, שנמסר לועדת משנה של הקונגרס האמריקאי, הוא בראש ובראשונה מחקר מעמיק שנערך מטעם הממשל האמריקאי הבוחן את ביצועיה תעשיית הביטוח במהלך המשבר הכללי של שנת 2008.

 

בשנת 2009 רשמו המבטחים בארצות הברית רווח נקי של רווח נקי 21.4 מליארד $ לאחר הפסד של 52.2  מיליארד $ בשנה הקודמת.

 

הדו"ח, שהוגש לוועדת משנה של הקונגרס, בדק נתונים של השנים 2002-2011, הראה גם, כי  במהלך המשבר הפיננסי, משנת 2007 עד שנת 2009, היו יותר מ -1,100 חברות ביטוח חיים פעילות, ויותר מ -3,000 חברות שעסקו בביטוחי רכוש נדל"ן פגיעות אישיות כאשר פחות מאחוז אחד מהן נכשל במהלך המשבר.

 

מספר חברות ביטוח חיים שהגיעו לכינוס נכסים הגיע לשיא של 12 חברות ביטוח בשנת  2009, אבל בממוצע של 10 שנים מספר החברות שהגיעו לכינוס נכסים עמד על שש חברות ביטוח לשנה.

 

מספר חברות ביטוח החיים שנסגרו בשנת 2009 הגיע גם הוא לשיא של שש חברות ביטוח חיים שנסגרו באותה שנה, אבל במהלך של 10 שנים, מדובר בסגירה של ארבע חברות ביטוח מדי שנה.

 

פעולות שננקטו על ידי רגולטורים מטעם השלטון הפדראלי, בשיתוף האיגוד הלאומי של מפקחי הביטוח בארה"ב, תרמו את תרומתם בהגבלת השפעתו של המשבר הכלכלי של תעשיית הביטוח בארה"ב.

 

רגולטורים במדינות השונות לא היססו לחלוק ביניהם מידע חיוני במטרה למקד את פעילות הפיקוח שלהם. התאמות בסכומי ההון העצמי שנדרשו מחברות ביטוח על מנת להישאר בעסקים סייעו בהקטנת חומרת הנזקים של המשבר הכלכלי.

 

בסופו של יום, נהלי ביטוח עסקיים, מגבלות רגולטוריות, וסביבת ריבית נמוכה סייעו אף הם להקטין את ההשפעות של המשבר.

  

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright