היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הונאה של 100 מיליון דולר

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

הונאות ביטוח חיים

פנסיה

 

הונאת ביטוח של 100 מיליון דולר בארה"ב

מאת קטיה שורצמן   

 

הונאת ביטוח של 100 מיליון דולר בארה"במנהלים של חברת A&O בוירג'יניה הורשעו בהונאות ביטוח חיים בהיקף של 100 מילין $.


בהודעה לעיתונות מטעם היועץ המשפטי בארה"ב של המחוז המזרחי של וירג'יניה הוושינגטון, מיום 28/9/2011 נמסר, כי שני מנהלים מקבוצת
A&O ניהול משאבים בע"מ הורשעו בשל מעורבותם בהונאות ביטוח חיים בסך 100 מיליון $ של יותר מ -800 קורבנות ברחבי ארצות הברית וקנדה.

 

 

 

אדלי ה אבדול וואהב בן 36 מיוסטון, מנהל של קרן גידור ושותף ב A&O, נידון ל 60 שנות מאסר.

כריסטיאן אלמנדיגר בן 40, תושב יוסטון אף הוא, מייסד וסגן נשיא A&O, נידון ל 45 שנות מאסר.


פרקליט המדינה במחוז המזרחי של וירג'יניה, ניל ח מקברייד ועוזר היועץ המשפטי לממשלה לני א ברויאר של המחלקה הפלילית פרסמו את ההודעה לאחר ההרשעה של שני המנהלים על ידי השופט המחוזי האמריקני רוברט פיין.


"הקורבנות של הונאת
A&O חיפשו השקעה שמרנית, והם נפלו קורבן למניפולציות שגרמו להם להאמין, כי A&O מספקת להם השקעה בטוחה, ללא סיכון כאשר הכל היה שקר אחד גדול.

 

A&O היתה מזימה ואחיזת עיניים, בית הכספיים שהיה מגדל קלפים העומד לקרוס בכל רגע. אמר עו"ד מקברייד האמריקני. "מאות גמלאים קשישים ראו את החסכונות שלהם נעלמים, וחייהם נהרסו בשל הפסד כספי הפנסיה שלהם.

 

הכח המיוחד של מדינה וירג'יניה למאבק בהונאות הקשורות בפיננסים ובניירות ערך הקדיש מאמצים רבים לאיתור הונאות בעלות השפעה לאומית לא רק על וול סטריט, אבל גם על אזרחים מהשורה שעובדים קשה, מכבדים את החוק ומנסים לפרנס את משפחותיהם ".

 
"הנאשמים השתמשו בכספי החסכונות של משקיעים תמימים, על מנת לממן לעצמם רמת חיים גבוהה ביותר ורכשו בתי יוקרה, מכוניות מפוארות, ואפילו טבעת יהלום 15 קראט", אמר עוזר התובע הכללי.

 

 "לאחר שבזבזו את החסכונות של רבים מקורבנותיהם מהם גנבו את הכספים שהיו מיועדים למימון הפרישה, נגזרו על שני המנהלים עונשי מאסר משמעותיים. הממשל בארה"ב מבטיח להמשיך לרדוף באגרסיביות מבצעי הונאות פיננסיות ברחבי המדינה ולהביא לדין כל אדם העושה שימוש שלא כדין במערכת הפיננסית לטובתו האישית".


שני המנהלים של
A&O שהורשעו בעבירות מרמה, היו פעילים בניהול יום יומי של החברות, ובכלל זה עסקו גם בשיווק של מוצרי ביטוח חיים ומוצרי השקעה של החברה.

 

המנהלים שיקרו ללקוחות לגבי משרדי החברה, היקף ההשקעות, מספר העובדים וגם שיקרו למשקיעים לגבי השכלתם כאשר הציגו את עצמם כבעלי תואר אקדמי בכלכלה ולא גילו למשקיעים כי אחד המנהלים כבר הודה בעבר באשמת עבירה של זיוף של מכשיר מסחרי בבית המשפט המדינה טקסס.


הרוב המכריע של המשקיעים איבד בעקבות ההונאה את כל ההשקעה אשר ייצגה עבור רבים את כל הכסף שחסכו לפנסיה שלהם.


בחודש ביוני 2011, הורשעו בהונאה חמישה אנשים הקשורים בתוכנית
A&O :

 

ראסל א מאקרט בן  52, יועץ כללי של A&O, נידון ל 188 חודשי מאסר בפועל.

 

ברנט אונקל בן 36, הבעלים ומייסד לשעבר של A&O, נידון ל 120 חודשי מאסר בפועל.

 

הלבן, הנשיא לשעבר של A&O  נידון ל 60 חודשי מאסר בפועל.

 

אריק מ קורץ בן 47, מפיץ של מוצרי ההשקעה של A&O, נידון ל 60 חודשי מאסר בפועל.

 

תום ברומסט בן 69 , סוכן מכירות של A&O באזור ריצ'מונד, נידון ל 36 חודשי מאסר בפועל.
 

חקירת ההונאה בוצעה על ידי הדואר בארצות הברית מחלקת פיקוח שירות, הכנסות שירות פנימי וארגון ה FBI, בסיוע משמעותי של מדינת טקסס וגורמים נוספים.

 

מדובר בשיתוף פעולה בהיקף חסר תקדים בין חוקרים פליליים ורגולטורים בחקירה ובהעמדה לדין במקרים מורכבים של הונאות פיננסיות. כוח המשימה הוא זרוע חקירה של כוח אכיפה כספיים של הנשיא אובמה אשר הקים את כוח המשימה למאבק בהונאות פיננסיות שנועד לנהל חקירות אגרסיביות, מתואמות, ליזום חקירות ולהעמיד לדין פושעים בתחום הפיננסי.

 

כוח המשימה כולל נציגים ממגוון רחב של סוכנויות פדרליות, רשויות הפיקוח, אשר עובדים יחד, להביא לשאת מגוון של משאבי עוצמה אכיפה פליליים ואזרחיים. כוח המשימה פועל כדי לשפר את המאמצים על פני הרשות המבצעת הפדרלית, וכן עם שותפים המדינה המקומי, במטרה לחקור ולהעמיד לדין פשעים פיננסיים משמעותיים, להבטיח עונש משמעותי על מי שמבצע פשעים פיננסיים, ולהחזיר את התמורה לקורבנות הפשעים.