היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

איסוף תרומות למטרות ריפוי

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

התרמה למטרות ריפוי - באמצעות חברות ביטוח בלבד
מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה

 

צילום אילוסטרציה של עט דולרים

אחת המטלות העומדות בפני ההנהגה הכלכלית החדשה של מדינת ישראל היא הסדר נושא ההתרמות שנעשות באמצעות אנשים פרטיים ארגונים שונים ועמותות.

 

הפניות להתרמה שרובנו הגדול התרגל ואולי גם התעייף הן בנושאים שונים, החל מעזרה לעניים, חלשים, ילדים, נכים וקשישים וכלה בהתרמה לצורך קבלת טיפול רפואי מציל חיים.

 

העניין הוא, שהפונים לצורך קבלת תרומה, אינם מחויבים על פי חוק בישראל לכל שקיפות שהיא כלפי התורמים וכבר היו מקרים שהתרומה הגיעה בחלקה הגדול אם לא כולה לכיסם של המתרימים ולא למען המטרה אשר לשמה נעשתה ההתרמה.

 

בכל הקשור בהתרמה לצורך קבלת טיפול רפואי מציל חיים, קשה לי לחשוב בכלל על תרומה, כאשר מדובר במקרה האמור להיות כלול במסגרת כיסוי ביטוחי של פוליסה מקובלת לביטוח בריאות, אשר החולה או הוריו יכלו לרכוש אולם נמנעו מרכישתו וברגע המת פונים לחסדיהם של הישראלים הרחומים, כדוגמת השונררים בעיירה...

 

הואיל ולחברות ביטוח בעלות רישיון לשווק ביטוחי בריאות מטעם הפיקוח על הביטוח, יש את כל הכלים והמידע הדרושים לא רק לבדיקת הצורך האמיתי של החולה (וגם קיומם הפיסי של החולה עצמו והמחלה..) אלא גם ובעיקר את הכלים הדרושים לצורך הוזלת עלות הטיפול, התשלום לגורם המטפל בחו"ל וכמובן שמירה על כך שכל הכספים שנאספו ישמשו אך ורק למטרות הריפוי של הגורם הנתרם, אני מציעה, כי הממשלה החדשה, תסדיר את נושא ההתרמות למטרות בריאות, כך שהיא תיעשה על ידי חברות הביטוח בלבד, תמורת תשלום דמי טיפול בשיעור שיוסכם לגביו וייקבע בחוק, כך שכל מי שמבקש לקבל תרומה יידרש להוכיח, כי:

 

  1. מדובר בטיפול שנועד להציל חיים בשיעור הצלחה גבוה באופן ניכר מזה המקובל בארץ.
     

  2. אין בידי המבקש את האמצעים הכלכליים הדרושים (לפי קריטריונים שייקבעו ע"י השלטונות) לצורך קבלת הטיפול הרפואי.

כמו כן, התורמים יזכו לקבל מחברת הביטוח:

  1.  אישור שיהיה מוכר למטרות ניכוי מס.
     

  2. הנחה בביטוח הריאות אותו ירכשו בחברת הביטוח אשר תגבה מהם את התרומה.

הפניה לצורך קבלת אישור ההתרמה וביצועה, תיעשה ע"י הגורם המבקש להתרים לכל חברת ביטוח העוסקת בביטוחי בריאות לפי שיקול דעתו, כאשר פניה שנדחתה פעם אחת ע"י חברת ביטוח מסוימת לא תוכל להיות מוגשת לכל חברת ביטוח אחרת.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright