היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 5/4/2011 - תאגיד אבנר נסגר בסוף החודש

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

תאגיד אבנר נסגר בתחילת אפריל

 

             

תאגיד אבנר נסגר בסוף חודש אפריל 2011

ביום 31/3/2011 נסגר תאגיד אבנר (איגוד ביטוח נפגעי רכב). העובדים שנותרו בחברה פורשים מעבודתם. בכך למעשה מגיע לסופו תהליך הפסקת עבודתו של התאגיד שהחל עוד בשנת 2003 בעקבות הרפורמה אשר הונהגה בענף ביטוח רכב חובה חדלה "אבנר" לעסוק בביטוח חובה לרכב, כאשר התאגיד הפסיק לקבל עסקים חדשים ועסק בסילוק תביעות לפי פוליסות קודמות בהליך שנקרא RUN OFF .

הטיפול בתיקי תביעות שטרם נסגרו עובר לחברת
קרנית.

 

תאגיד אבנר נוסד בשנת 1976 והיה בבעלות כל חברות הביטוח וטיפל באופן בלעדי בכל ענף ביטוח החובה לרכב בביטוח משותף בתחילה ב 70% מכל ביטוחי החובה שנערכו בארץ מאוחר יותר השיעור של 50% ולאחר מכן בשיעור של 30%.

 

הסיבה להקמת התאגיד היתה חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה- 1975 (חוק הפלת"ד), אשר נכנס לתוקפו ביום 25 בספטמבר 1976 וקבע סטנדרטים חדשים ורחבים ביותר בכל הקשור לפיצוי נפגעי תאונות דרכים כאשר המטרה המרכזית של החוק היתה לדאוג לפיצוי נאות לנפגעי תאונות דרכים.


חוק הפלת"ד שינה במידה דרסטית את האחריות הרובצת על המשתמש ברכב, משום שהטיל עליו אחריות מוחלטת לגבי נזקי גוף שנגרמו עקב תאונות דרכים, ללא קשר לגורמים / סיבות לתאונה, וללא קשר לרשלנותו של הנהג ו / או רשלנותו התורמת של הנפגע.

 

עד לחקיקת חוק הפלת"ד, הפיצוי לנפגעי תאונות הדרכים היה חלקי, והיו מקרים רבים בהם נפגעים לא פוצו כלל ונותרו עם פגיעתם הקשה ללא כל תמיכה. 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright