עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מחקר רעידת אדמה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 רעידת אדמה

מחקר הערכת נזקי רעידות אדמה לבניינים

 

 

 

פרופ' רפאל זקס

באתר האינטרנט של מדור קרן המחקרים של איגוד חברות הביטוח מתפרסם מחקר שנערך בחסות קרן מחקרים שליד אגוד חברות הביטוח. נושא המחקר הוא : הערכת נזקי רעידות אדמה לבניינים באמצעות מודל בניין ממוחשב וסריקות לייזר. החוקרים מהמכון הלאומי לחקר הבניה הם פרופ' רפאל זקס, גב' רים זיבק-שיני, ד"ר לינג מה  ופרופ' שגיא פילין.

 

רעידות אדמה מכות ללא אזהרה ובדרך כלל גורמות נזק מסיבי למתקנים עירוניים, כולל בניינים ותשתיות. אחרי אירועים כאלה, ד"ר לינג מה מתעורר צורך לאסוף במהירות ובאופן בטוח מידע על הנכסים שניזוקו. הערכה מהירה וייצוג מקיף של תוצאות הערכת הנזקים חיוניים להתאוששות שלאחר רעידת אדמה.

 

סריקת לייזר קרקעית (Terrestrial Laser Scanning - TLS) היא טכנולוגיית מדידה חדשה שמטרתה הצגה מהירה של זירה כנתוני ענן נקודות תלת מימדי (Point Cloud Data - PCD). טכנולוגיית TLSיושמה במחקר למיקום וזיהוי של סדקים ברכיבי בניין. ואולם, הערכת ההתאוששות לאחר רעידת אדמה דורשת מידע אודות רכיבי הבניין עצמם ואודות תנאי הבניין הכלליים. כדי לספק מידע זה, נדרש ייצוג נזקים עשיר מבחינה סמנטית אשר מצריך יכולת סיווג עצמים נוספת. הערכת נזקים דורשת גם מידע המגדיר את מצב הבניין לפני האירוע. מידול מידע בניין (Building Information Modeling - BIM) הוא טכנולוגיית מידול חדשה לאיסוף מקיף של המאפיינים הפיסיים והתפקודיים של בניינים ושל רכיביהם. BIM יושם באופן נרחב במידול המצב "כפי שתוכנן" ו"לאחר ביצוע" של בניינים, אך עדיין לא נעשה כל ניסיון למדל את מצבם של בניינים "לאחר הנזק".

 

  

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright