עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

תלמידים שנהרגו בכביש

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ביטוח חובה

28 תלמידים נהרגו בכביש בשנת הלימודים התשע"ה

 

קבוצת אנשים צבועה בצבע אדום

מרבית ההרוגים הם בני נוער בגילאי 15-19. ירושלים היא העיר המסוכנת ביותר לתלמידים

 

כך לפי פרסום עמותת "אור ירוק", המבוסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, במהלך שנת הלימודים תשע"ה (חודשים ספטמבר-יוני 2014-2015), נהרגו בתאונות דרכים 28 תלמידים (ילדים ובני נוער בגילאי 5-19) – כמעט כיתת לימוד שלמה.

 

עוד עולה מהנתונים, כי מרבית התלמידים שנהרגו (13) הם בני נוער בגילאי 15-19, עשרה הם ילדים בני 5-9 וחמישה הם ילדים בני 10-14. בנוסף נמצא, כי במהלך שנת הלימודים תשע"ה, נפגעו בתאונות דרכים בישראל 295 תלמידים באורח קשה, ו- 3,033 תלמידים נפגעו בתאונות דרכים באורח קל.  

 

על פי הנתונים, בממוצע של עשר השנים האחרונות (2005-2014), נהרגים מדי שנת לימודים (חודשים ספטמבר-יוני) כ- 43 תלמידים בגילאי 5-19, ילדים ובני נוער. על פי הנתונים, כ- 4,100 תלמידים נפגעים מדי שנה בתאונות דרכים במהלך שנת הלימודים, מתוכם כ- 340 נפגעים באורח קשה.

 

הדרך אל בית הספר וחזרה ממנו, מהווה את נקודות הסיכון שבהם נתקלים ילדים ובני נוער.

אם הילד הולך לבד לבית הספר, חשוב לתרגל איתו הליכה במסלול הכי בטוח שניתן, כדי לצמצם את הסכנות שכרוכות בחציית כביש. כאשר בוחרים את המסלול הבטוח חשוב לשים לב כי לאורכו ישנם מדרכות או שבילי הליכה, גם אם מסלול זה הוא הארוך יותר. בנוסף כדאי לבחור במסלול בו מספר הכבישים שעל התלמיד לחצות הוא מינימאלי וכן להימנע ככל האפשר מכבישים סואנים ומכבישים ראשיים.

 

יש לזכור כי לילדים אין את היכולת לקלוט את המתרחש בכביש ולאמוד נכון את המרחק מכלי הרכב שנעים בכביש. לילדים קשה לקשר את רעש המכונית עם הימצאותה בקרבתם. לכן, ילד עד גיל 9 לא חוצה כביש לבד. חשוב להדריך את הילד לחצות רק כשהאור ברמזור ירוק וכן לא לחצות בין כלי רכב חונים, שכן שדה הראייה במקרה זה קטן גם לילד וגם לנהג, שמתקשה להבחין בילד.

 

כאשר התלמיד מגיע לבית הספר באופניים יש להזכיר לו לעשות זאת אך ורק עם קסדה הרכוסה היטב בכדי להגן עליו מפני פגיעות ראש במקרה של נפילה או תאונת דרכים.

 

גם כאשר לוקחים את הילד ברכב הפרטי לבית הספר יש לוודא כי הוא יורד מהרכב רק מהצד של המדרכה וכמובן שהוא חגור בחגורת בטיחות במשך כל הנסיעה, אפילו אם זוהי נסיעה קצרה ביותר.

 

באמצעות חינוך והסברה לבטיחות בדרכים בשילוב עם תשתית בטוחה בסביבת מוסדות חינוך, ניתן יהיה לצמצם את היפגעותם של ילדים בשנת הלימודים הקרובה.

 

 

.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright