עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חשד לאי גילוי בביטוח חובה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חשד לאי גילוי גיל נהגים בביטוח חובה

 

 

 

 

 

שחר רון, מנכ"ל רון בינה אקטוארית

שחר רון,  מנכ"ל חברת רון בינה אקטוארית שלח טיוטה של תעריף מומלץ עם  מכתב למנכ"לי חברות הביטוח והאקטוארים בחברות הביטוח האחראים על ביטוח חובה בנושא תעריפי ביטוח החובה לרכב המבוססים על התקופה שהסתיימה בשנת 2014.

 

העתקי המכתב נשלחו ל:דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, אסף מיכאלי, מנהל מחלקת ביטוח אלמנטארי בפיקוח על הביטוח וניר ברטל מנהל מחלקת חובה חבויות בפיקוח על הביטוח.

 

חברת רון בינה אקטוארית בע"מ פועלת בהתאם לתקנות מאגר המידע לביטוח רכב חובה בישראל, ותפקידה לחשב ולהמליץ על פרמיות הסיכון הטהור בביטוח חובה לרכב בישראל.

 

בהמלצות מפעיל המאגר בטיוטה נוספו: ניתוח המשקף את השפעת הנסועה על תעריף הסיכון והמלצה על שימוש בקופסה ירוקה המבוססת על מחקרים שנערכו בארץ ובעולם וניתוח המציג את השפעת  עלות האי גילוי נאות של גיל הנהג על תעריף הסיכון.

 

חשד לאי גילוי נאות – מבדיקה שערך מפעיל המאגר נמצא שכמות הנהגים בקבוצת הגילאים 17-23 עמד בשנים 2003-2005 על ממוצע של כ- 370,000 שהיוו כ-27%  מכלל המבוטחים בביטוח רכב חובה, בשנת 2014 עמדה כמות הנהגים הצעירים (17-23) על כ- 140,000 נהגים המהווים כ- 8% מכלל המבוטחים בביטוח זה. ההשערה רווחת לגבי אי גילוי נאות לגבי גיל המבוטח היא העובדה שביטוח החובה לרכב אינו כולל סנקציות מרתיעות למקרה של הפרת חובת הגילוי על ידי המבוטחים.

 

השפעת הנסועה על תעריף הסיכון – לפי חישוב המבוסס על נתוני שנת 2012 בביטוח רכב פרטי בבעלות פרטית למציאת גובה ההנחה/תוספת הנדרשת בהתבסס על שיעור הנסועה השנתי.

 

קופסה ירוקה – נוספה המלצה על שימוש בקופסה ירוקה המבוססת על מחקרים שנערכו בארץ ובעולם המלצה של מפעיל המאגר אינה כוללת את גודל ההפחתה בתעריף הסיכון עבור נהגים שברכבם מותקנת מערכת זו מאחר וכל מערכת נותנת ציון שונה לאיכות הנהיגה של הנהג ברכב ולכן כל חברת ביטוח המאמצת פרמטר זה צריכה לבנות מודל המתאים לדרישותיה.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright