היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 24/10/2010 - העליון לא עיכב ביצוע פס"ד

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

בית המשפט העליון לא עיכב ביצוע פס"ד נגד הדר

 

העליון דחה בקשה לעיכוב ביצוע פס"ד נגד הדרהשופט י. דנציגר מבית המשפט העליון דחה ביום 20/10/2010 את העתירה של חברת הביטוח הדר לעיכוב ביצוע פסק דין שניתן נגדה בעניין התקופה האבודה וזאת עד להכרעה בערעור אותה הגישה חברת הביטוח.

 

מדובר בבקשה לדחיית תשלום שנקבע ע"י בית המשפט המחוזי בת"א סך של כ-2.7 מיליון ₪ כתגמולי ביטוח בגין שריפה שפרצה במסעדה ולפיצוי בגין אובדן רווחים עתידיים בשל אי תשלום במועד של תגמולי הביטוח שאינם שנויים במחלוקת.

 

בית המשפט המחוזי חייב את חברת הביטוח לשלם למבוטח את מלוא ההוצאות ושכר הטרחה שנפסקו וכן מחצית מהסכום שנפסק כי עליה לשלם, בעוד שתשלום המחצית השנייה יעוכב.

 

מתוך ההחלטה:

 

"לאחר עיון בבקשה ובתגובה על צרופותיהן, סבורני כי דין הבקשה להידחות. כידוע, הכלל הוא כי הגשת ערעור אינה מעכבת את ביצוע פסק הדין [תקנות 466 עד 469 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984]. בית המשפט ייעתר לבקשה לעיכוב ביצוע אם שוכנע כי סיכויי הערעור להתקבל טובים ואם שוכנע כי מאזן הנוחות נוטה בבירור לטובתו של המבקש, כך שככל שתדחה בקשתו יהיה זה קשה מאוד ואף בלתי אפשרי להשיב את המצב לקדמותו [ראו למשל: ע"א 9586/09 לייזר נ' אייזו לייזר זיווד אלקטרוני (1992) בע"מ (בפירוק) (לא פורסם, 17.12.2009)].

 

....

 

באשר לסיכויי הערעור אציין כי לפחות חלק מן הטענות שמעלה המבקשת נוגעות לממצאים עובדתיים שקבע בית המשפט המחוזי, וכי חלק נוסף מן הטענות מתייחסות לשיעור הפיצויים שנפסקו, שני עניינים בהם ערכאת הערעור אינה נוטה להתערב אלא במקרים חריגים.

 

נוכח האמור, סבורני כי בנסיבות העניין החלטת בית המשפט המחוזי לעכב תשלום מחצית מן הסכום שנפסק מאזנת נאמנה בין השיקולים הנוגדים [השוו: ע"א 2138/10 מועצת מקומית דלית אל כרמל נ' סונול ישראל בע"מ (לא פורסם, 26.4.2010

 

 

להחלטה באתר בית המשפט העליון

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright