היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

סקר על תעריף ביטוח חיים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

תעריף ביטוח חיים בעיני הצרכן

מאת קטיה שורצמן, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

 

גולש עם מסכה צילום אילוסטרציה

תאגיד הביטוחLIMRA  , ערך לאחרונה סקר בין צרכני ביטוח חיים לשנת 2015, בו נתבקשו הצרכנים להצביע על גורמים אשר לדעתם אמורים להשפיע על עלויות ביטוח החיים שלהם.

 

מרבית תוצאות הסקר היו צפויות, אבל לגבי מספר שאלות נרשמו תגובות מפתיעות.

 

עישון ושימוש במוצרי טבק -  85% מהנשאלים ענו, כי מדובר בפקטור המשפיע על עלות ביטוח החיים בעוד 15% הנותרים סברו, כי לגורם העישון אין כל השפעה על סיכון המבטח בביטוח חיים.

 

גיל  - 82% מהנשאלים ענו, כי מדובר בפקטור המשפיע על עלות ביטוח החיים בעוד 18% הנותרים סברו, כי לגורם הגיל אין כל השפעה על סיכון המבטח בביטוח חיים.

 

בריאות והיסטוריה רפואית - 78% מהנשאלים ענו, כי מדובר בפקטור המשפיע על עלות ביטוח החיים.  74% מהנשאלים ענו שיש השפעה למצב בריאות נוכחי, 73% ענו שיש השפעה ליחס שבין המשקל והגובה, 64% ענו שיש השפעה להיסטורית הבריאות במשפחה.

 

עיסוק – רק 54% מהנשאלים ענו, כי מדובר בפקטור המשפיע על עלות ביטוח החיים, כנראה שחלק גדול מהנשאלים מאמין, כי רק לעיסוק במקצועות המסוכנים ביותר יש השפעה על תעריף ביטוח החיים.  46% מהנשאלים אינם רואים כנראה את הסיכון שבעיסוקים רגילים הכרוכים בפעילויות כמו ישיבה מול מחשב.

 

מגדר – רק 49% מהנשאלים מודעים לעובדה שתוחלת החיים של הגברים קצרה יותר מזו של הנשים. מה גם שגברים נוטים בגילאים הצעירים שלהם לעסוק בפעילות מסוכנת יותר מזו שעוסקות בה הנשים.

 

סגנון חיים ותחביבים – 49% מהנשאלים מודעים לעובדה שסגנון החיים שלהם משפיע על סיכון המבטח. בדרך כלל אנשים שעיסוקם אינו כרוך בפעילות גופנית מיוחדת, כמו פקידים, נוטים לעסוק בעיסוקים מסוכנים בשעות הפנאי כמו למשל בקרב מדע, צלילה, סנפלינג ועוד.

 

ניסיון נהיגה – 36% מהנשאלים סבורים כי שיפוט לקוי והתנהגות מסוכנת בנהיגה מצביעים על  התנהגות דומה בפעילויות אחרות ועלולים להגיע עד לכדי סכנת חיים.


היסטוריית אשראי -  34% מהנשאלים סברו ששיפוט לקוי אותו ניתן ללמוד מהיסטוריית אשראי גרועה משפיע אף הוא על אפשרות להתנהגות מסוכנת מצד המבוטח.

 

חיתום בלתי מספיק – 27% מהנשאלים מאמינים, כי ככל שחתם הביטוח יודע על המבוטח פחות פרטים כך גדול יותר הסיכון שהמבטח לוקח על עצמו בשל גורם הלא נודע ממנו לא ניתן להתעלם בשכלול מכלול הסיכונים.

 

7/10/2015

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright