היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

המעטפות של ארמסטרונג

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 


 

ביטוח החיים של ניל ארמסטרונג

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים

 

 

 

ביטוח חיים

 

רישום של ניל ארמסטרונגביום 25/8/2012 הלך לעולמו האסטרונאוט האגדי ניל ארמסטרונג שנודע בכינויו "האדם הראשון על הירח" ולאחר שהציב את רגלו על הירח טבע את הפתגם הידוע: "זהו צעד קטן לאדם וצעד גדול לאנושות".

 

ארמסטרונג, אשר היה המפקד של טיסת אפולו 11 בשנת 1969 הלך כאמור לעולמו בגיל 82 בשל סיבוכים בניתוח המעקפים אותו עבר כשלושה שבועות לפני מותו.

 

 

 

צילום של הירח, מאת קטיה שורצמןעכשיו לאחר מותו מתברר לפי פרסומים בנט שארמסטרונג היה מקורי לאורך כל חייו וכך גם בתחום הביטוח. מסתבר, כי לפני צאתו לחלל בשנת 1969, בירר ארמסטרונג אודות אפשרות לערוך ביטוח חיים על מנת להבטיח את העתיד הכלכלי של משפחתו במקרה שבו יפגע, חלילה, בעת הטיסה לחלל או אפילו לא ישוב ממנה בכלל. מסתבר, כי אפשרויות התקציב של ארמסטרונג באות ימים לא כללו את היכולת לעמוד בתשלום הפרמיה שנדרשה לביטוח של האדם הראשון העומד לטוס לירח. גם חבריו לטיסה המפורסמת באפולו 11 לא יכלו להרשות לעצמם לעמוד בתשלום עלות הביטוח וכך הגו רעיון מקורי ומבריק אשר אמור היה לשמש מקור הכנסה למשפחות האסטרונאוטים במקרה של תאונה בחלל. באותם ימים, לפי הפרסומים בנט, עלות ביטוח חיים לאסטרונאוט נאמדה בכעשרות אלפי דולרים כאשר המשכורת השנתית של ארמסטרונג הגיעה לכדי 17 אלף דולר לשנה...

 

ניל ארמסטרונג וחבריו לטיסה חתמו על "חבילת מעטפות" אשר כללו ציון של תאריכים מיוחדים שנמסרו למשפחות לפני היציאה לחלל והיו אמורות להימכר במקרה של מות  האסטרונאוטים בחלל ולממן את הקיום הכלכלי של המשפחות על פני כדור הארץ.

 

לפי הפרסומים בנט, ארמסטרונג אינו האמריקאי היחיד שלא יכל לאפשר לעצמו לרכוש ביטוח חיים. לפי הנתונים המתפרסמים, נכון להיום, כחמישים מיליון אמריקאים אינם בעלי ביטוח חיים בסכומים ראויים.

 

במרוצת השנים, עלה ערכן של המעטפות לאור הביקוש של הציבור לחפצי ממוריביליה (מזכרות) מהטיסה המפורסמת לירח. במכירות פומביות נרכשו המעטפות במחיר של 5,000$ למעטפה אחת לפני מותו של ארמסטרונג ולאחר מותו צופים עליה של לפחות 30% במחיר המעטפות.

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright