היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח ירוק

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

אין להעתיק את המדריכים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

כיתוב "בלעדי לאתר"
 

 

פוליסות ללא נייר - העתיד ביטוח ירוק

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים

 

 

 

הכיתובף ביטוח חובה, על טלפון סלולרי

לקראת חג האביב, ראש השנה העברי הקדום הוא חג ההתחדשות, מחשבה על ניראות פוליסות הביטוח בעתיד שככל הנראה הולכות לקראת התיעוד במדיה הדיגיטלית שאמור להחליף בשלב הראשון (לפחות באופן חלקי) את השימוש בנייר ובשלב היותר רחוק לעבור לתיעוד מלא של כל המסמכים במדיה הדיגיטלית.

 

כבר עכשיו אנו רואים בישראל, חברות ביטוח, ובראשן החברה לביטוח ישיר המאפשרות רכישה של ביטוח באמצעות האינטרנט וקבלת אישור על קיום הביטוח למכשיר הטלפון החכם ולתיבת הדואר האלקטרוני.

 

בעולם הגדול, נראה שהולכים צעד אחד קדימה. במהלך חודש אפריל 2015, פורסמה הצעת חוק חדשה בבית המחוקקים במדינת אלבמה שבארה"ב שתאפשר, ככל שתתקבל, לנהגים להציג הוכחה אלקטרונית לקיומו של ביטוח חובה לרכב וזאת במקביל לאפשרות להציג תעודת ביטוח חובה לרכב מנייר, בהתאם למקובל כיום.

 

לפי הצעת החוק החדשה יוכלו הנהגים להוכיח את קיומו של ביטוח חובה לרכב באמצעות טלפון סלולארי, או מכשיר אלקטרוני אחר.

 

יוזם הצעת החוק, הרביסון אמר שהגה את הצעת החוק בעקבות שיחה עם אזרח שניסה להציג הוכחה אלקטרונית לשוטר והשוטר סרב לקבלה.

 

"הנהג שנתבקש להציג את הביטוח שלו, והציג אותו לשוטר את הצילום במכשיר הטלפון שלו, והשוטר סרב לקבלו," אמר הרביסון. "השוטר לנהג שהוא רק מקבל עותקי נייר." בעקבות שיחה זו יצר הנהג קשר עם הרביסון אשר התחיל לבדוק את הנושא.
 
הרביסון ציין שחברות ביטוח רבות בארה"ב מציעות הוכחות ללא נייר של ביטוח לשימוש דיגיטלי, והוא מאמין שהצעת החוק שלו עשויה להקל על נהגים בהצגת המידע הדרוש להוכחת קיומו של ביטוח החובה לרכב.
 
לדעתו מדובר בהצעת חוק פשוטה וברורה ועל בית הנבחרים לקבל אותה. אישית הוא ציין, שהוא בעד אכיפת חוק, אבל מה שנעשה לנהג המדובר, משולל לדבריו כל הגיון לאור החיים בעידן שבו   אנשים רבים שומרים מידע עסקי ברשומות מחשב ובדרך זו מנהלים את עסקיהם.

 

הרביסון אמר שהוא גם מודאג מכך שפרטים טכניים כמו זה יכולים לשמש מקור הכנסה לעיריות קטנות יותר כדי לנצל את הנהגים על ידי מתן קנסות מיותרים על מנת ליצור לעצמן מקור הכנסה.

 

על הצלת יערות הגשם לא דיברו, אבל ככל שהשימוש בנייר ילך ויפחת כך ייטב לשלומו של כדור הארץ שבו אנו חיים.

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright