אודי נבות הלך לעולמו

יושבים שבעה בבית המשפחה: רחוב הזמיר 26 מבשרת ציון

 

אהוד נבותבשבוע השני של חודש אוגוסט 2010, הלך לעולמו אהוד (אודי) נבות לאחר מאבק של 8 שנים במחלה קשה והוא בן 59. נבות, הניח אחריו אשה חווה העוסקת בהוראה ושלושה ילדים בוגרים (שני עורכי דין וקצינה במודיעין).

 

החברים שהכירו את אודי ואת מאבקו במחלה הקשה, האמינו, כי הוא הצליח לגבור על המחלה והתקשו לקבל את הבשורה המרה. חלק מהם בכו על קברו.

 

 

אהוד נבות כיהן במשך 15 כמנהלה של המכללה לביטוח שליד אגוד חברות הביטוח. נבות נטל חלק בהקמת מסלול  c.l.u, שהעניק תואר אקדמי בביטוח חיים, פיתח וקידם את המכללה לביטוח והביא להקמת המסלול האקדמי לביטוח והכרת המועצה להשכלה גבוהה בתוארB.A בביטוח. לאחר העברת פעילות המכללה האקדמית למכללת נתניה, שימש נבות כמנכ"ל המכללה האקדמית נתניה והיה נציג חברת הביטוח בוועדת ספיבק שעסקה בדרכי הכשרתם של סוכני הביטוח.לאחר פרישתו ממכללת נתניה שימש נבות כמרכז אקדמי של מכללת עדיף וריכז קורסים וניהל מכללות נוספות ובכללן המכללה שליד לשכת סוכני הביטוח ומכללת תנופה.

                                                                                          
בתקופה האחרונה ניהל את חברת נבות ייעוץ והדרכה וזכה במכרז משרד האוצר של הפיקוח על ביצוע הבחינות.


נבות היה מוסמך במנהל עסקים של האוניברסיטה העברית. לפני כהונתו כמנהל המכללה לביטוח נמנה עם חברי הסגל הדיפלומטי וכיהן כקונסול של מדינת ישראל בנורווגיה ובריו דה ז'ניירו, ברזיל. לאחר פרישתו מהמכללה שימש נבות כמנכ"ל של עמותות ומוסדות ציבוריים.

 

בין הפרויקטים של נבות (לפי הדף האישי בקפה דה מרקר): הקמת מכללה אקדמית חדשה, הניהול האקדמי והפיתוח העסקי של המכללה המובילה בישראל בתחום הביטוח, הפנסיה ושוק ההון, פיתוח עסקי של מכללה פיננסית לפי גישתו/תורתו של רוברט קיוסאקי, הקמת בית ספר לטלוויזיה, הקמת המוסד המרכזי להכשרת המנהלים של המגזר השלישי (עמותות ומלכ\"רים), הקמה והפעלה של "חלונות לעתיד"- מרכז הדרכה רב-תחומי לעובדים העומדים לפני פרישה לגמלאות, בית ספר לקאוצ'ינג ופרוייקטים נוספים.

 

 מהכרות אישית של מרצה בכירה שעבדה עם אודי כמנהל,  באפשרותי לספר על אדם שטרח ללא לאות על שיפור רמת המרצים (כולל הדרכות מקצועיות, כיצד יש להרצות לתלמידים, הכנת מערך הרצאות אחיד לכל נושא, חידוש מתמיד של שאלונים לבחינות, הוצאה לאור של ספרות ביטוחית עדכנית ונוכחות אישית בחלק מהשיעורים, על מנת ללמוד מקרוב את נושא הביטוח ולהבין את המתרחש בכיתות הלימוד).

 

אודי לקח ללב וזכר כל דבר הקשור ללימוד הביטוח. כך למשל כאשר פגשתי אותו לאחרונה בכנס של עדיף, הוא זכר את המקרה שסיפרתי לו על תלמיד במכללה ששאל אותי "מה אחוז?"

 

פשוט קשה ומוזר לחשוב על אודי כאדם שאיננו. כל כך הרבה עשייה משותפת  ובנייה של דור חדש של אנשי ביטוח. אם הייתי פוגשת אותו לפני שהדבר קרה, הייתי מספרת לו על אחד התלמידים שלמד במחזור ההרצאות שהעברתי במכללה והיום הוא בעלים של סוכנות ביטוח גדולה, מצליחה ומשגשת.

 

וכך כותב שמאי הביטוח והמקרקעין, חיים אטקין:

שמאי הביטוח והמקרקעין, חיים אטקיןאודי היה אדם טוב והגון ודבר זה נדיר במקומותינו. הוא היה צריך לחיות יותר. צר לי עליו עד מאד. זה אובדן גדול לכולנו ובטח לבני משפחתו. אני אהבתי אותו.

התקשרתי לבני משפחתו אמש ומסרתי להם את תנחומי על אובדנם הכבד.

שלחתי גם מודעת ניחומים והשתתפות בצער.

אני מעריך את הכבוד הרב שחלקת ובכלל וראיתי לנכון לכתוב לך על כך,

אם את בקשר עם בני משפחתו, העבירי להם דברים חמים אלו ואולי הם ימצאו בהם משהו שינחם אותם ולו במעט.

 

 

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright