היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

יהודה כהנא בן 70

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

פרופ' יהודה כהנא, בן 70

 

 

 

פרופ' יהודה כהנא

אור ליום אתמול, ה 4/8/2014, חגג פרופ' יהודה כהנא את יום הולדתו ה 70. פרופ' כהנא הנחשב למומחה ביטוח בינלאומי מהדרגה הראשונה זכה לאחרונה בפרס המייסד הבינלאומי הנחשב למקביל לפרס נובל. וזאת בנוסף לפרסים נוספים בהם זכה בארץ ובעולם ובכלל זה, פרס מפעל חיים מטעם "עדיף" בישראל ועוד.

 

כהנא, העומד כיום בראש מכון אקירוב לעסקים וסביבה באוניברסיטת תל אביב רשם לזכותו הישגים בעלי משמעות וחסרי תקדים בעולם הביטוח המקומי והעולמי. להזכירכם, חישוביו עמדו בבסיס הנהגתו של ביטוח רכב חובה במתכונת המוכרת לנו קיום המבוססת על "אחריות ללא אשם".

 

יותר מ -40 שנים, מקדיש פרופ' כהנא להוראה באוניברסיטאות ברחבי העולם, ובכלל זה באוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת פלורידה, אוניברסיטת טורונטו, בית הספר וורטון באוניברסיטת פנסילבניה, אוניברסיטת טקסס באוסטין, ומוסדות רבים נוספים.

 

כהנא שימש כיועץ בניהול סיכונים, ביטוח ואקטואריה ונושאים פיננסיים לממשלה, ארגונים גדולים, וחברות גדולות בארץ ובעולם. ד"ר כהנא היה החבר במועצה הישראלית לביטוח ועל מספר ועדות ממשלתיות במגוון רחב של נושאי ביטוח.

 

בנוסף, לארגון והרצאות במאות סמינרים וכנסים וניהול מספר רב של קורסים ברחבי העולם, כהנא  הקים וניהל את תכנית CLU (ישראל). הוא היה דיקן המייסד של התואר הראשון בתכנית הביטוח בישראל (בית הספר האקדמי לביטוח, החברה המכללה האקדמית נתניה).

 

ד"ר כהנא, הוא גם מחברם של מספר ספרים ומאמרים רבים, והוא דורג בין החוקרים הפוריים ביותר בתחום הביטוח (JRI, יוני 1990). ספרו האחרון, לניהול סיכונים לחברות ויחידים, ראה אור בשנת  2009 והפך להיות ספר הלימוד המוביל בתחום.

 

פרופ' כהנא הוא גם בעל ניסיון יזמי עשיר. הוא מייסד, מנהל ובעל מניות עיקרי בחברת איתוראן, הנסחרת בנאסד"ק (ITRN). הוא מעורב בהקמה ובניהול של חברות הזנק במגוון רחב של תחומים מתקדמים ועתיר ידע.

 

מזל טוב, המון שנים יפות טובות בריאות ופוריות עם שפע טוב וכה לחי!

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright