היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שלמה אליהו רוכש את מגדל

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

החיבור של שלמה אליהו ומגדל - פלוס ענק לעולם הביטוח

 

 

שלמה אליהו, מייסד חברת אליהו

הבשורה על רכישת השליטה במגדל, חברת הביטוח הגדולה ביותר בישראל ע"י שלמה אליהו התקבלה כקרן אור באפילה על ידי בכירים בענף הביטוח.

 

בנוסף ומעבר להערכה האישית המקצועית כלפי שלמה אליהו בענף הביטוח בפרט ובקרב הציבור הישראלי בכלל, קיימת חשיבות רבה לתדמית האישית של שלמה אליהו הידוע כאדם חרוץ צנוע ונקי כפיים בתקופה שעולם הביטוח סובל מתדמית גרועה המוזנת על ידי עורכי דין וגורמים מגמתיים נוספים המנסים לעשות לביתם באמצעות הכפשה מגמתית של מבטחים בכלי התקשורת (בכתבות  המציגות לא פעם חצאי אמיתות וכוללות לפעמים גם התייחסות בלתי מדויקת להוראות החוק וחוזרי הפיקוח).

 

התדמית הגרועה של הענף, היא שהביאה לדעת רבים להפחתה הדרסטית בדמי הניהול בביטוח פנסיוני מבלי שנערכה תחילה בדיקה רצינית לגבי ההשפעה האפשרית על ציבור החוסכים, כך גם נעשה סבסוד ביטוח חובה של האופנועים על חשבון בעלי הרכב האחרים באופן העשוי לדעת מומחי הביטוח לסכן חיי אדם בשל עידוד נהיגה ברכב דו גלגלי הידוע כרכב מסוכן וגם, לפי התגובות באתרים גורמת התדמית הבעייתית של הענף למבוטחים רבים לוותר בכלל על עריכת הביטוח ובקרב חלק אחר מעודדת עבריינות בדרך של הונאות ביטוח (הגונב מן הגנב פטור).

 

על כן, הגישה הרווחת בקרה בכירי הענף לגבי תדמית הענף (הכלבים נובחים והשיירה עוברת) הוכיחה את עצמה כבלתי נכונה.

 

תדמית הענף אף פעם לא היתה במיטבה (למעט מקרי חרדה לאומית כמו מלחמת המפרץ הראשונה כאשר כל אזרחי המדינה חיפשו את סוכני הביטוח) ועתה לאור הפיחות החל בתדמית אנו רואים את ההחלטות של הכנסת וממשלת ישראל לגבי הביטוח, כאשר הפוליטיקאים המעוניינים להיבחר שנית, עושים שימוש ציני בתדמית הענף מבלי להתייחס להשלכות ההחלטות שהם מקבלים על הציבור וגוזרים על הענף את הגזרות שהם גוזרים.

 

על רקע, זה דמותו של שלמה אליהו (אשר הביא, בין היתר, לפתיחת התחרות בביטוח רכב חובה ולא היה מעורב בסיפורי הקרטל של הביטוח), הנתפסת על ידי הציבור הרחב כדמות חיובית ובצדק! אמורה להקרין על תדמיתו של הענף כולו לאחר שיסתיים תהליך הרכישה של חברת הביטוח הגדולה בישראל הנהנית אף היא כחברת ביטוח מתדמית חיובית.

 

להלן מכתבו של יונל כהן, מנכ"ל מגדל, לסוכני חברת מגדל לרגל רכישת החברה ע"י שלמה אליהו:

מכתבו של יונל כהן, מנכ"ל מגדל, לסוכני חברת מגדל לרגל רכישת החברה ע"י שלמה אליהו

 

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright