היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

עדכון התקנית לרכב רכוש

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

 

עדכון תקנות לביטוח רכב רכוש

 

 

איור אילוסטרציה של עדכון תקנות לביטוח רכב רכושרשות הפיקוח על הביטוח פרסמה ביום 2/6/2021 קובץ עדכון תקנות לפי חוק הפיקוח לביטוח רכב  פרטי ומסחרי עד 3.5 טון - רכוש.

 

ההוראות החדשות כוללות עדכונים המשפרים את תנאי הפוליסה התקנית לביטוח רכב לטובת המבוטחים.

 

הצורך בעדכון ההוראות עלה מכיוונים שונים ובניהם בקשות המבוטחים שהשתקפו בנקודות מפגש שונות עם השוק בין היתר  בנתונים שהגיעו לרשות במסגרת ביקורות שערכה בחברות ביטוח, בירור של פניות ציבור, סקירת פסקי דין בתחום והסדרות דומות בתחומי ביטוח אחרים.

 

המבוטחים יוכלו להחליף מבטח ולבטל ביטוח מכל סיבה מבלי לשלם קנסות יציאה הואיל וחישוב הסיכוי בעבור פרמיה מוחזרת כאשר המבוטח מבטל ביטוח יהיה לפי חישוב פרו-רטה (יחסי לתקופה) בדומה לנוהל הקיים בביטוחי דירה.

 

 לפי הדוגמה בפרסום רשות הפיקוח על הביטוח:  מבוטח ששילם על הביטוח 4,000 ש"ח ויבטל הביטוח כעבור 9 חודשים יקבל החזר כספי של 1,000 ש"ח במקום 644 ש"ח, כך שההחזר הכספי למבוטחים גבוה ב-50% במודל החדש.

 

בנוסף, לפי ההוראות כי מבוטח יהיה זכאי לפיצוי בגין מערכות בטיחות מתקדמות שהתקין ברכב, על אף שהן לא חלק מהמפרט המקורי של הרכב, זאת בשל העובדה שהן מפחיתות את הסיכון.

עדכון התקנות כולל פתרון לסוגיה מציקה וכואבת כבר שנים רבות למבוטחי רכב שנאלצים לספוג עלויות תיקון של נזקים קטנים על מנת שלא לפגוע ברישום ניסיון התביעות שמביא להגדלת הפרמיה בחידוש הביטוח.

מעתה רישום התביעות בדו"ח עבר ביטוחי לרכב לא יכלול תביעות ביטוח בסכומים קטנים (מתחת ל-5,000 ש"ח) או תביעות בגין מקרים שלא היו באשמת המבוטח.

חברות הביטוח לא יורשו לדחות תביעות ביטוח רכבת במקרים של אי חידוש רישיון נהיגה מסיבות טכניות או בשל חוב להוצאה לפועל. כלומר, אי תשלום דוח חניה שהועבר לטיפול בהוצל"פ ליצור מגבלה על רישיון הנהיגה לא יביא לדחייתה של תביעת הביטוח.

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, אמר: "המהלך מהווה המשך ישיר לפעילות הרשות למיצוי זכויות וטובת המבוטחים והחוסכים בישראל. ההוראות החדשות יהפכו את פוליסות ביטוחי רכב רכוש להוגנות יותר, ועתידות להוביל לקידום התחרות לצד הגברת החדשנות והחשוב מכל, יפשטו הליכים עבור המבוטחים. הרשות תמשיך לפעול ולקדם הסדרה בתחומים אלו תוך ראייה מקיפה על מנת לשכלל את שוק הביטוח הישראלי, לטובת ציבור המבוטחים".

כפי שנמסר למערכת האתר, עדכון הפוליסה התקנית לביטוח רכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון אמור להיכנס לתוקף עבור שישה חודשים ממועד הפרסום ברשומות על מנת לאפשר למבטחים להיערך לפעול לפי הפוליסה החדשה.

 

 

 
 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright