היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

קנס ללוידס על חידושים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

90 מיליון פאונד קנס ללוידס

 

 

רישום הפעמון של ללוידס

לפי פרסום בגרדיאן, חויב הבנקשל ללוידס בתשלום קנס בסך 90 מיליון לירות שטרלינג בשל משלוח מכתבי חידוש ללקוחות לפיהם הוצע חידוש ביטוח דירה במחיר תחרותי ללא גיבוי ממשי לנאמר בהודעה.

 

מטעם הפיקוח על הביטוח בבריטניה נמסר, כי מדובר על פגיעה בלקוחות כאשר ניתן להבין שפרמיית החידוש היתה גבוה יותר מזו שנגבתה מהם בשנים הקודמות.

 

מדובר על משלוח של כ 9 מיליון מכתבים בתקופה שבין ינואר 2009 עד נובמבר 2017 בנושא חידוש ביטוחי דירה שנשלחו על ידי ללוידס והבנק של סקוטלנד ברנדס. לפי הנוסח במכתבים הוצע ללקוחות ביטוח בפרמיה טובה לחידוש הביטוח למשך שנה נוספת. שיעור חידושי הביטוח מבין מקבלי המכתבים עמד על 87%.

 

הטענה כנגד המבטחים היא שהם לא נקטו בכל פעולה שהיא על מנת לבדוק את נכונות ההצעה ולא עשו שום פעולה על מנת לבדוק ולוודא, כי נוסח המכתב שנשלח למיליוני מבוטחים בביטוח דירה לצורך חידוש הביטוח היה ברור, הוגן ולא מטעה.

 

הפיקוח על הביטוח הבריטי אמר, כי היה מצב של סיכון לפגיעה במבוטחים לאור העובדה שקרוב לוודאי חידוש הביטוח נערך תמורת פרמיה גבוהה יותר מזו ששולמה על ידי המבוטחים בשנים הקודמות וגבוהה יותר מזו שהוצעה למבוטחים חדשים או לאלו שביקשו להחליף מבטח וכך קופחו מיליוני מבוטחים שהיו נאמנים למבטח שקיבלו מכתב לפיו חידוש הביטוח נעשה במחירים תחרותיים, דבר שלא היה נכון.

 

בנוסף הובטח לחצי מיליון מבוטחים, שהם יקבלו הנחה בחידוש הביטוח בשל נאמנות למבטח או בשל היותם לקוחות איכותיים, דבר שלא בוצע בפועל.

 

בערך 1.2 מיליון מבוטחים נפגעו והם קיבלו החזר של 13.6 מיליון לירות שטרלניג.

 

הפיקוח על הביטוח בבריטניה מסר, כי לא עלה בידו לבסס עד כמה ההבטחה לחידוש ביטוח בתנאים תחרותיים הניעה את המבוטחים לחידוש הביטוח ועל כן מבוטחים אלו לא זכו לפיצוי.

 

דובר קבוצת הבנק של לוידס מסר, כי המבטח מצר על אי ההבנות שנוצרו וכי המבוטחים שנפגעו כבר פוצו ואינם נדרשים לנקוט בפעולה נוספת.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright