עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

פרידה מעו"ד גד נשיץ

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

עו"ד פטר גד נשיץ, הלך לעולמו

 

עו"ד גד נשיץ, ז"ל

בתחילת חודש ספטמבר 2017, הלך מאיתנו עו"ד פטר גד נשיץ, והוא בן 85. נשיץ היה  אדם שידע הכיר ואהב את תחום הביטוח.

 

היה המייסד והשותף הבכיר במשרד נשיץ ברנדס אמיר, שימש כסגן נשיא ארגון דיני הביטוח AIDA העולמי ונשיא הסניף הישראלי וכקונסול כבוד כללי של איסלנד ויו"ר הסגל הקונסולרי.

 

גד נשיץ, יליד ברשוב, רומניה, בוגר לימודי משפטים של אוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות), המשיך בעבודתו עד לימיו האחרונים. הותיר אחריו שתי בנות וארבעה נכדים. בנו איתן אלסנדרו נשיץ נפטר במפתיע מדום לב בעת הלך טיול בחופשה בחו"ל. 

 

גד נשיץ, כיהן כיו"ר עמותת ארתור רובינשטיין (המארגנת את התחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין) ויו"ר האגודה הישראלית למשפט ימי. בין השנים 2003 ל-2007 עמד בראש פורום הנזיקין של לשכת עורכי הדין.

 

מתוך ראיון שקיימתי עם עו"ד פטר גד נשיץ בעבור אתר אגוד חברות הביטוח:

 

"שאלה: מהו הדבר הדחוף ביותר, לדעתך, אותו יש לשנות בדיני הביטוח בישראל, אם בכלל ומהי דעתך על הרגולציה ההיפר אקטיבית בישראל?

 

תשובתו של גד נשיץ: המחוקק צריך לתת את דעתו על האוזורפציה (USURPATION), נטילת סמכויות על ידי המפקח על הביטוח שהיא מעל ומעבר למחוקק ולבתי המשפט. הדבר התחיל בהכרעה עקרונית של המחלקה לפניות ציבור במשרד הפיקוח לפיה חברת ביטוח אינה רשאית להעלות טענות בכתב ההגנה שלא נכללו במכתב הדחיה (אלא אם כן נתגלו נסיבות לאחר משלוח מכתב הדחיה שלא היה ניתן לגלות אותן במועד משלוח מכתב הדחיה), הוראה אשר יושמה על ידי בתי המשפט ולאחר מכן נמשך בטיוטה מרחיקת לכת של חוזר המפקח שפורסמה לאחרונה אשר מגבילה את אופן הטיפול של חברות ביטוח בתביעות ביטוח ומטווה דרכים מגבילות ביותר להתגוננות, תוך חיוב החברות לגלות במועדים מוקדמים ביותר את כל חומר הראיות, לרבות חקירות, שבידיהן. דברים אשר יובילו בהכרח לניסיונות עקיפה מצד אחד ולפגיעה בכללים ברורים הקיימים כרגע לגבי חיסיון, גילוי מסמכים, מועדים להליכים וכיו"ב.

 

אני מטיל ספק על האפשרות שהכנסת תעזור עוז לשנות כללים שנראים על פניהם כתומכים באינטרס הצרכני אולם דרושה פעילות הסברתית נרחבת מצד חברות הביטוח והאקדמיה על מנת להחדיר את המגמות הרצויות למשרד המשפטים וגם למפקח עצמו.

 

צריך לציין בחיוב, שההוראות החדשות האמורות להיכנס לתוקף ביום 1/1/2008, הופצו לגורמים המעוניינים כטיוטה ויש לקוות, שהמפקח על הביטוח אשר במהותו מצטיין בהבנה ובגמישות יקבל את הביקורת בלב פתוח ובנפש חפצה ויישם הערות מוצדקות, יפרסם טיוטה מתוקנת אשר גם היא תוכל לשמש בסיס לבדיקה ולביקורת.

 

מעבר לזה קיימים דברים נוספים הטעונים תיקון ובכל זה יישום חוק חוזה הביטוח בתיקונים המתאימים לביטוח משנה וביטוח ימי ואווירי, הבהרה לכוונת המחוקק בחיוב המבטחים בביטוח אחריות ב"הוצאות משפט סבירות" בנוסף לסכום הביטוח, לפי סעיף 66 לחוק חוזה הביטוח וכן גיבוש הצורה הנכונה להגשת תביעות צד שלישי במישרין נגד חברות הביטוח, לפי סעיף 68 לחוק חוזה הביטוח. אלו רק דוגמאות, אולי זה גם המקום לציין גם את הצורך בהבהרה של חובת הגילוי המושתת על המבוטח לפי הוראות סעיפים 6 עד 8 לחוק חוזה הביטוח במקרה שלא נשלח "שאלון". רצוי גם להבהיר ולהגדיר מהן פעולות "מעין ביטוחיות" כגון מתן כתבי אחריות, מתן שרות וכד'."

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright