היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הונאות ביטוח חיים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

תוכן המדריך

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

הונאות ביטוח > הונאות ביטוח חיים

 

 

 

סיפורי הונאות ביטוח חיים

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים

 


ביטוח חיים ראשי | ביטוח חיים בnet | הונאות ביטוח חיים  | כתבות בגלובס  | קווים מנחים 1/4/07


 

הונאות בשיווק ביטוח סיעודי בארה"ב

 

 

תוכן המדריך

סוכן הביטוח המת

איב דנדונו, בן 40, סוכן ביטוח מצליח מן העיר הצרפתית מונפלייה, כמעט ביצע את הפשע המושלם. האיש ביטח את חיו בחמש חברות ביטוח שונות בסכום כולל של כשני מיליון דולר ואחר כך החליט "להרוג את עצמו".

 

יום אחד יצא בלוית אשתו, שהיתה שותפה למעשה, לתחנת הרכבת בפריז, השנים גילו קבצן שגילו וממדי גופו התאימו לאלה של איב. הם התיידדו עם הקבצן ויצאו בשתי מכוניות לדרום צרפת. כעבור שעות אחדות הגיעו לאזור שומם שהיה מחוז חפצם, והקבצן כבר היה שיכור כלוט. השלישייה העליזה ערכה פיקניק ותוך כדי אכלה ושתייה שייכנעו את הקבצן להחליף בגדים עם איב, תמורת תשלום בטוענה שהבעל ואשתו מתכננים מתיחה. לאחר החלפת הבגדים שתו כוסית נוספת, אולם המשקה של הקבצן היה מורעל והוא מת כעבור דקות אחדות. הבעל ואשתו הכניסו את גופת הקבצן למכוניתו של איב, תחבו לכיסו את תעודת הזיהוי של איב, שפכו דלק על המושבים ודרדרו את הרכב לתהום, במקום שנקרא "סלע האיש המת"...

 

המכונית התרסקה ונשרפה והגופה הושחתה ללא הכר. כאשר הגיעה המשטרה למקום איב כבר היה בדרכו למרפאה של מנתח פלסטי שם עבר ארבעה ניתוחים ששינו לחלוטין את מראה פניו.

 

גופת הקבצן זוהתה כמובן כגופתו של איב דנדונו. האלמנה מרי-תרז תבעה את סכומי הביטוח מחברות הביטוח. כעבור מספר חודשים היא רכש וילה מפוארת על חוף הים התיכון ויאכטה מפוארת. האלמנה העליזה החלה לחיות חיים מתוקים עם גבר צעיר שהכירה שהיה כמובן, איב בעל הפנים המשופצות.

 

אולם בלש פרט אחד, שעבד בשירות חברת ביטוח התעקש להמשיך ולחקור את התיק. הוא גילה שבר של שן שהיתה במכונית. השן לא התאימה לחומר שנמסר מרופא השיניים של איב. החוקר הפרטי המשיך בחקירתו עד שהגיע לווילה של "האלמנה"... 

 

 

הנפטרת התראינה לעיתון  יומי

לפני כעשר שנים הופיעה כתבה גדולה בעיתון יומי בה התראינה בחורה שמוטביה קיבלו פיצויים בשל מותה לפי הפוליסה לביטוח חיים שהוצאה לה באחת מחברות הביטוח בישראל.

 

הגברת סיפרה, כי מדובר בהונאה של המאפיה המקומית שגייסה אותה מלכתחילה לצורך עניין זה. תחילה הגיעה לארץ כעולה חדשה וזכתה בסל הקליטה בתוך זמן קצר רכשה לעצמה ביטוח חיים עם מרכיב גבוה של ריסק וכעבור חודשיים נסעה לבקר את בני משפחתה בחו"ל ומשם הגיעה הידיעה על מותה מלווה בתעודת פטירה ובצילום של מצבה בבית הקברות המקומי הנושאת את שמה.

 

 

מרמים את לקוחות מגדל במגזר החרדי

בחודש מאי 2004 התפרסמה ידיעה בפוטל הביטוח "אנט" , לפיה חברת הביטוח "מגדל" מתכוונת להגיש תלונה במשטרה על כנופיה הפועלת בעיקר בקרב מבוגרים חרדים, באזור בני ברק. 

 

לפי ממצאי חוקר פרטי שנשלח מטעם חברת הביטוח לבדוק את הפרשה, לאחר שנתקבלו שמונה תלונות בנושא, עולה, כי  אלמוני המציג עצמו בשם רונן, פנה למבוטחים, בעיקר מהמגזר החרדי באזור בני ברק והציע להם לשפר את ערכי הפדיון ולקבל בחזרה חלק מתשלומי הריסק תמורת 20-30 אלף שקל.

 

המידע נמסר על-ידי  יצחק רווה מנהל בקרה ואבטחה בחברת מגדל

  

 
 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright