היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

קיצור תולדות כלל ביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

קיצור תולדות חברת הביטוח כלל
מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה

 

כלל ביטוח - פרסומת ישנה משנת 1980חברת ביטוח בשם "כלל" מעולם לא הוקמה במדינת ישראל.
 

החברה המוכרת לכולנו בשם "כלל ביטוח" היא למעשה תוצר של רכישות ולאחר מכן מיזוגים של חברות ביטוח קיימות אשר בוצעו במהלך השנים.

 

הסמליל - הלוגו של חברת יובלהרכישה הראשונה היתה של חברת ביטוח בשם "יובל" אשר היוותה את הבסיס והתשתית לחברת הביטוח כלל. "יובל" שימשה בתחילת דרכה  כחברה לביטוח סיכוני ממשלת ישראל, בדומה לפעילותה כיום של חברת ענבל.

 

חברת "יובל" הופרטה חלקית בשנת 1962 כך שבנוסף לביטוחי המדינה היא הורשתה לפעול גם כמבטחת במגזר הפרטי.

 

בתחילת דרכה, התמקדה החברה בביטוחי הממשלה ובביטוחי חיים שנערכו באמצעות סוכנות הביטוח של שמעון בן חיים שקיבלה בלעדיות לשיווק ביטוחי החיים של החברה.

 

המנכ"ל הראשון של "יובל" היה יוסף (ג'סי) קפלן אשר במהלך השנים הראשונות לקיומה של החברה, בנוסף להיותו עובד מדינה ארגן קבוצה של משקיעים לרכישת חלקה של מדינת ישראל בחברה.

 

פרסומת של כלל משנת 1993בקבוצת המשקיעים היו: חברת אל-על, חברת מנורה, חברת ירדניה ומשקיעי חוץ. בשנת 1968 רכשו ג'סי קפלן ועו"ד יגאל ארנון את חלקם של יתר המשקיעים והפכו להיות לבעלי השליטה בחברת יובל.

 

בביטוח אלמנטארי התמקדה החברה בביטוח רכב שנועד לעודד נהיגה זהירה בתוכנית ביטוח רכב בשם "הבונוס הכפול" אשר הקנתה הנחות לנהגים שלא תבעו את חברת הביטוח.

 

בשנת 1971, רכשה חברת יובל את חברת "החומה" ויגאל לבנון (יוצא מגדל) מונה למנכ"ל החברה. בחברת יובל, תחת ניצוחו של יגאל לבנון, עבדו בין היתר, מומחי הביטוח, יעקב קיהל (אשר המשיך לעבוד בחברה שנים רבות גם לאחר המכירה לקבוצת כלל) ועו"ד אורי אורלנד, אשר פרש יחד עם יגאל לבנון ועבר לחברת שלוח (בה שימש לבנון כנהל האגף לביטוח כללי, אותו הקים במו ידיו), בה שימש אורלנד כחתם ראשי בביטוח כללי.

 

בשנת 1977, הקימה ממשלת ישראל את חברת "ענבל" לביטוח רכוש הממשלה וכך איבדה חברת יובל נתח נכבד מתיק הביטוח של החברה.

 

בשנת 1978 רכש תאגיד כלל את השליטה בחברת יובל ושינה את שמה ל"כלל ביטוח". המנכ"ל הראשון של החברה היה מאיר שני אשר הוחלף בשנת 1985 על ידי רימון בן שאול, שגם שימש במשך תקופה מסוימת כיו"ר אגוד חברות הביטוח בישראל.

 

רימון בן שאול, נחשב עד היום כגורם אשר פיתח את חברת כלל והביא אותה להיות החברה המובילה בביטוח בישראל. לאחריו שימשו כמנכ"לים של החברה, אביגדור קפלו, שי טלמון וכיום איזי כהן.

 

בשנת 1992 רכשה חברת כלל ביטוח את תיק ביטוח החיים של חברת "צור שמיר" ובאותה שנה עצמה רכשה מחצית מתיק הביטוח של חברת "הסנה" שכלל ביטוחי חיים וביטוחים אלמנטאריים בפוליסות בהן סכום הביטוח אינו עולה על 3 מיליון דולר למקום.

 

בנוסף לתיקי צור שמיר והסנה, רכשה כלל חברות ביטוח נוספות אשר מאוחר יותר מוזגו לתוך חברת כלל ביטוח:

 

חברת הביטוח אררט - שנוהלה ע"י אברהם רינות ומאוחר יותר ע"י פיני כהן ואחריו ע"י אברהם בלבן והמחתה, בין היתר, בביטוח חקלאי.

 

חברת הביטוח אריה – שנוהלה ע"י אבינועם טוקטלי, בנו של מיסד החברה , יהודה מצב טוקטלי, המנכ"ל הבא היה אריה איזנבך ולאחריו ראובן שרוני אשר הוחלף ע"י אריה הרמן

 

איתן חברה לביטוח – אשר פעלה בתחילת דרכה בביטוח חיים בלבד לפי רישיון של חברת ישראם לייף.

 

עלית – אשר מוזגה לחברת אריה ומאוחר יותר מוזגה לחברת כלל.

 

חברת כלל מפיקה מדי שנה את תנאי ה VIP לביטוח רכוש ואחריות של גופים גדולים ומוסדות הנקראים "תנאי ביט" והמשמשים גם לביטוח ייחודי בחברות ביטוח אחרות. 

 

כיום, כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ, מנוהלת ע"י איזי כהן הינה חלק מקבוצת אי.די.בי. בבעלות נוחי דנקנר ומנהלת את קרב ההישרדות של קבוצת כלל כולה.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright