היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חברות שחדלו לפעול

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

היסטוריה של הביטוח

המדריך לחברות ישראליות שהיו בעבר

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה

 

הפרסומת הישנה של תאגיד "אבנר"בתקופה שבה מכירה של חברות ביטוח גדולות וותיקות כמו מגדל, הפניקס וכלל עומדת על הפרק כאשר הרוכש העתידי, אינו צפוי לשנות את שם החברה, אפשר להיזכר בחברות ביטוח גדולות וקטנות שפעלו בעבר בישראל וחדלו לפעול.

 

מדובר ברשימה חלקית בלבד, הואיל ובמהלך המאה הקודמת פעלו בישראל מאות מבטחים אשר רובם היו מבטחי חוץ שהיו מיוצגים ע"י סוכני ביטוח מקומיים.

 

מדריך זה מתמקד בחברות שפעילותן מוזגה לתוך חברות ביטוח אחרות או גם שהטיפול בפוליסות שהונפקו על ידן הועבר לחברות ביטוח אחרות.

 

גולשי האתר מוזמנים לשלוח תיקונים ועדכונים לאמור להלן, ככל שימצאו לנכון:

 


הסמל של תאגיד אבנ"ר תאגיד אבנר - הפסיק לפעול. סילוק התיקים נעשה באמצעות חברת קרנית.

 

 

 

 


לוגו של חברת אישי ישיראישי ישיר - התמזגה עם ביטוח ישיר

 

 


פרסומת ישנה של חברת איתן איתן – התמזגה עם כלל.  החברה הוקמה בשנת 1981  ע"י גבי מי זהב ויאיר עירון שכיהנו לפני הקמת החברה בתפקידים בכירים בחברת הביטוח אליהו בשיתוף עם בנק המזרחי המשותף.

 


אמריק נציגות של חברת פרודנשל שהחלה לפעול בישראל בשנות ה-30 והיתה מעורבת במשק המקומי. בשנת 1935 העניקה החברה לעיריית תל-אביב הלוואה לזמן ארוך של מיליון לירות שטרלינג. משנת 1984 שונה שם החברה ל"אמריק".  חברת אמריק נמכרה לקבוצת יזמים אשר שינו את שמה ל"עלית" אשר מאוחר יותר נמכרה לקבוצת "כלל" ופעילותה מוזגה בפעילות חברת "אריה" אשר שמה שונה לאחרונה ל"כלל בריאות".


לוגו של חברת הביטוח אריהאריה - העבירה את פעילות הביטוח הכללי וביטוח החיים לכלל ביטוח וקיבלה מכלל ביטוח את פעילות ביטוח הבריאות. שינתה את שמה לכלל בריאות. חברת אריה הוקמה בשנת 1948 ע"י יהודה מצב טוקטלי.

 

 

 

 

 


לוגו של חברת הביטוח אררט אררט - התמזגה עם כלל - עסקי ביטוח החיים והבריאות פועלים תחת חברת "כלל בריאות". החברה הוקמה בשנת 1949 ע"י משקיעים מדרום אפריקה אשר הגיעו ארצה במסגרת העליה הציונית כמתנדבי חוץ לארץ – מח"ל. ובשנת 1963 החלה לעסוק גם בביטוח חיים.

 

 


לוגו של חברת ארד ארד – הפכה לנגה – שהתמזגה עם הדר שהתמזגה עם הפניקס. חברת ארד הוקמה בתחילת שנות השמונים ע"י גד קומרן בשיתוף עם חברת הפניקס.

 


לוגו של חברת אושיותאושיות - התמזגה עם הסנה והמשיכה לפעול כסוכנות חיתום של חברת רותם מקבוצת הסנה. הסנה הפסיקה פעולתה – ביטוחי חיים הועברו לכלל ולמגדל וכך גם ביטוחי דירה, רכב ועסקים בסכום ביטוח של עד 3 מיליון דולר.

 

 


אשפוז בע"מ - התמזגה עם שלוח ל"הראל"


ביטוח אשראי - אשור בע"מ - התמזגה עם ב.ס.ס.ח החברה לביטוח אשראי


לוגו של חברת בידרמןבידרמן - נמכרה ושמה שונה לחברת "הכשרת היישוב". החברה הוקמה ע"י סוכן הביוטח חנניא בידרמן בשנת 1973 ובשנת 1980 החלה לפעול גם בתחום הביטוח הכללי.

 

 

 


הלוגו של חברת בנין שמוזגה לחברת מגדל

הלוגו של מגדל בנייןבנין חברה לביטוח שהתמזגה עם מגדל לאחר שרכשה את בסוף שנות ה-70.
 

 

 

 

 

 


לוגו של חברת דולבדולב חב' לביטוח בע''מ - התמזגה עם הדר – שהתמזגה עם הפניקס

דולב חברה לביטוח בבעלות חברת "הפניקס הישראלי" החלה את פעילותה בשנת 1987. בראשית דרכה פעלה החברה בענף הביטוח הכללי בלבד. ב- 1990 הוקם אגף לביטוח חיים.

 

 


לוגו של חברת הלבנוןהלבנון - הפסיקה פעילותה

 

 

 

 

 


הלוגו של חברת הסנההסנה - הפסיקה פעולתה – ביטוחי חיים הועברו לכלל ולמגדל וכך גם ביטוחי דירה, רכב ועסקים בסכום ביטוח של עד 3 מיליון דולר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


הדר  - התמזגה עם הפניקס.  הדר הוקמה בשנת 1957 כאגודה לביטוח הדדי ע"י ע"י "פרדס סינדיקט" של מגדלי פרי ההדר וחברת האיכרים (מוסדות המייצגים את החקלאות הפרטית בישראל).  ב- 1987 נרכשה החברה ע"י "הפניקס הישראלי" באותה שנה רכשה החברה את "לה נסיונל חברה ישראלית לביטוח" ובעקבות הרכישה הפך קונצרן "גאן" הצרפתי לחלק מהבעלים.

 

 


לוגו של המגוהמגן  - החברה הוקמה בשנת 1971 כחברת בת של חב` פלתורס ביטוח" שנוסדה בשנת 1920 ע"י אוצר התישבות היודים כזרוע של שירותי עליה לישראל, בשנת 1992 נרכשה החברה ע"י קבוצת מגדל. התמזגה עם מגדל.

 

 

 

 

 


לוגו של חברת טמירטמיר - ביטוח הגנה משפטית - הפסיקה פעילותה.

 

 

 


חברה לביטוח אשראי - אשור בע"מ - התמזגה עם ב.ס.ס.ח (אשרא)


הלוגו של ירדניהירדניה -  חברה שקרסה - ירדניה הוקמה בשנת 1948 ע,י משפחות גולדברג, בורנשטיין, גרונים ותאזיני. החברה היתה במשך תקופה מסוימת בשנות השישים בבעלות של חברת סהר ולאחר מכן בבעלותה של משפחת לבנון שהיתה הבעלים של חברת הלבנון. בשנות השמונים החברה קרסה.תיק ביטוח החיים נמכר לחברות ביטוח והמבוטחים לא ניזוקו.

 


הלוגו של חברת יהודהיהודה – התמזגה עם ציון – שהתמזגה עם הראל. חברת הביטוח יהודה הוקמה בשנת 1922 ובשנת 1929 עד 1930 שימש זאב ז'בוטינסקי כסגן נשיא וכגזבר החברה.

 

 

 

 

 

 


הלוגו של לה נסיונללה נסיונל – התמזגה עם הדר – שהתמזגה עם הפניקס לה נסיונל החלה לפעול בשנת 1962 ובשנת 1987 נרכשה ע"י חברת הדר.

 

 

 

 


לוגו ישן של נורשיפקו לביאנורשיפקו - לביא – הפסיקה פעולתה לאחר שקרסה בשנות השמונים. החברה הוקמה ע"י איש העסקים זרובבל לליאור.

 


לוגו של מנולייף מנורהמנולייף - "מנוליף מנורה" נוסדה בשנת 1978 כחברה בת של "מנורה-חברה לביטוח" ובשנה הראשונה נקראה "חיל חברה ישראלית לביטוח חיים בע"מ". בשנת 1985 נרכשו חלק ממניותיה על ידי חברת הביטוח הקנדית "מנופקשורס לייף". ב- 1992 נרכשו כל המניות חזרה על-ידי "מנורה".

 


מעוז  - התמזגה עם סלע - שהתמזגה עם מגדל  לאחר שחזרה לפעילות בסוף 
 


הלוגו של נגהנגה  -  התמזגה עם הדר – שהתמזגה עם הפניקס

 

 

 

 

 


הלוגו של חברת סהרסהר - "סהר חברה ישראלית לביטוח" נוסדה בשנת 1949 על-ידי משפחת סחרוב. החברה החלה לעסוק בביטוח כללי ובשנת 1936 החלה למכור ביטוחי חיים. בסוף שנות השמונים החברה נמכרה ל"קבוצת הראל-המשמר" בבעלות משפחת המבורגר.

 

 


לוגו של חברת הביטוח סלעסלע  - התמזגה עם שמשון שהתמזגה עם מגדל לאחר שחזרה לפעילות בסוף שנות ה-80

 

 

 

 


לוגו של עממיתעממית – הפכה לאושיות – התמזגה עם הסנה – שהפסיקה את פעולתה – ביטוחי חיים הועברו לכלל ולמגדל וכך גם ביטוחי דירה, רכב ועסקים בסכום ביטוח של עד 3 מיליון דולר.


הלוגו של חברת עיליתעילית  - היה השם החדש של נציגות חברת פרודנשל שהחלה לפעול בישראל בשנות ה-30 והיתה מעורבת במשק המקומי. בשנת 1935 העניקה החברה לעיריית תל-אביב הלוואה לזמן ארוך של מיליון לירות שטרלינג. משנת 1984 שונה שם החברה ל"אמריק".  חברת אמריק נמכרה לקבוצת יזמים אשר שינו את שמה לעילית. החברה עילית נוהלה ע"י איש הביטוח והרוח אליעוז רבין ומאוחר יותר התמזגה עם אריה – שהתמזגה עם כלל בביטוח כללי.

 

 


צור - ביטוח חיים - התמזגה עם שמיר


הלוגו של צור שמירצור שמיר - ביטוח כללי - הרישיון הופעל ע"י חברת ביטוח ישיר.

 


לוגו של חברת ציוןציון יהודה- פיצול של עסקי ביטוח חיים לשילוח וביטוח כללי לסהר – שהתמזגו עם הראל

 חברת הביטוח "ציון" הוקמה בשנת 1935  ע"י משקיעים מבלגיה ובשנות ה-40 נרכשו החברות על-ידי משפחת טיבר בשנות התשעים נרכשו מניות החברה ע"י משפחת המבורגר.

יעקב שריר - שימש כמנכ"ל ציון ויהודה ויו"ר איגוד חברות הביטוח. המכללה לביטוח שליד אגוד חברות הביטוח שפעלה עד שנת 2007, נקראה על שמו.

 


קונטיננטל – הפסיקה פעולתה


 

הלוגו של חברת הביטוח רותם

רותם - חברת ביטוח מחברת הסנה. פעלה כחברה העובדת בביטוח כללי בלבד מול סוכנויות חיתום וביניהן חברת אושיות . המנכ,ל של חברת רותם היה אלכס פלד, ז"ל.

 

 

 


הלוגו של שלוחשלוח  - התמזגה עם סהר ציון ל"הראל" חברת שלוח הוקמה בשנת 1932 ע"י משפחת במיר"ה. החברה התמחתה בביטוחי בריאות פרטיים, ביטוחי חיים והיתה חלוצת ביטוח השיניים בישראל. החברה עסקה גם בביטוח אלמנטארי, ראש האגף לביטוח אלמנטארי היה יגאל לבנון אשר שימש לפני כן כמנכ"ל חברת הביטוח יובל (אשר שמה הוחלף מאוחר יותר לחברת כלל).בתחילת שנות השמונים החברה נמכרה לחברת הראל.

 

 

 


הלוגו של שמשון

שמשון  -  התמזגה עם מגדל לאחר שנכרשה ע"י החברה בסוף שנות התשעים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright