היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

לזכרה של עו"ד אלכסנדרה אייזנשרייבר

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 


טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

 

 ללא ספק היתה (וחיתה בינינו) – אגדה

לזכרה של עורכת הדין והאישה המופלאה אלכסנדרה איזנשרייבר, נכדתו של המשורר אלכסנדר פן

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול תביעות ביטוח וניהול סיכונים וחברה בוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

ראיינה וכתבה: קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומעריצה של אלכסנדרה ושל אלכסנדר פן

 

עו"ד אלכסנדרה אייזנשרייבר, זכרונה לברכהביום 8/9/2019 נחרדו אנשי הביטוח בישראל לשמוע את הבשורה המרה שהתקשו להבין. עורכת הדין טובת המעשים התואר והמראה, אצילת הרוח  והחכמה, האהובה והמוערכת, אלכסנדרה איזנשרייבר, הלכה לעולמה ואיננה.

 

אלכסנדרה איזנשרייבר שנולדה ביום 21/10/1968 היא ביתה הבכורה של סינילגה (בת שלגים) פן איזנשרייבר, בתו הצעירה של המשורר והאמן המיתולוגי, אלכסנדר פן מאשתו השלישית והאחרונה, רחל.

 

השיר על אגדות שהוקדש לאלכסנדרה על ידי סבה המשורר אלכסנדר פןאלכסנדרה שימשה כמנהלת צוות תביעות חבויות בחברת הביטוח הראל. בחייה הקצרים הצליחה להותיר חותם בעולם הביטוח ובנפשם של אנשי הביטוח שזכו לעבוד אתה להכירה ולהוקירה ובכתבה קצרה זו, דברים שנאמרו לכבודה ולזכרה על ידי בכירים בענף הביטוח:

 

עו"ד ג'ון גבעעו"ד ג'ון גבע, יועץ משפטי לחברי לשכת סוכני הביטוח – אוכל לתאר את אלכסנדרה ז"ל בשמות תואר ספורים, כמו: מקצוענות, חן, אוירה נעימה, גישה מעשית אנושית ועניינית. זכיתי להכירה כאשר כיהנה בתפקיד ראש צוות תביעות בענף חבויות בחברת הביטוח הראל וגיליתי אישה צעירה נאה ואצילית מדהימה ברמת הבקיאות והידע המקצועי, מצטיינת במיומנות, בעלת נועם הליכות ודרך ארץ, צר לי וכל כך כואב לי על לכתה מאתנו בגיל כה צעיר ובטרם עת.

 

חנה ביטון מנהלת חיתום חברה לעבודה של אלכסנדרה בחברת הראלחנה ביטון מנהלת חיתום - חברה לעבודה בחברת הראל – היו לי תקופות בחיים שבהן הייתי קרובה מאוד לאלכסנדרה. אהבתי אותה גם בשל הרמה המקצועית ובעיקר בשל היותה בן אדם. עד היום איני מבינה כיצד זה קרה. ידענו שהיא חולה לא ידענו שהסוף קרב. כשקרה לא ידעתי שזה ישפיע עלי עד כדי כך. היו ימים שלא הפסקתי לחשוב עליה לדקה. לא האמנתי למה שקרה. כל התקופה שבה היתה חולה היא עבדה וראינו אותה עוברת את ההליכים והפרוצדורות הרפואיות, בחורה נאה ויפת תואר. בשלב מסוים היא חזרה לעצמה ולאחר מכן לא התראינו. רוצה לזכור אותה כמו שהיא היתה, יפה, חתיכה, נאה. יכולה להגיד לך שהיא היתה גם מקצוענית מספר אחת בביטוח וגם חברה טובה. אלכסנדרה היתה גם זהירה ולא מיהרה להיפתח בפני הזולת יחד עם זאת מעולם לא פגעה באחרים ולו גם בבן אדם אחד. היתה נעימה משכילה. היו שיחות על הסבא המפורסם, המשורר אלכסנדר פן, אותו היא העריצה מאוד. באמצעותה הכרתי את סיפור חיוו שאינו קשור לחנה רובינא (אלכסנדרה נכדתו היא ביתה של סינלגה פן איזנשרייבר שנולדה לפן מאשתו השלישית והאחרונה, רחל). השיחות אתה היו מרתקות ושפכו אור חדש על חיוו של המשורר הגדול והנערץ. למען האמת, אהבתי אותה, את אלכסנדרה. היה בה משהו שובה לב. כאשר נודע דבר מותה, כולם בעבודה לקו בהלם. מחלתה פרצה בחודש יולי לפני כשנתיים. היינו ביחד בנסיעה מטעם העבודה בשוויץ. אלכסנדרה השתעלה בשיעול טורדני שלא נשמע כמו שיעול של דלקת ראות. היא עישנה בכמויות. האמת המזעזעת נתגלתה לעינינו הנדהמות  כשאלכסנדרה הגיעה לעבודה עם מטפחת על ראשה. פתאום ראינו שאין לקחת את החיים כדבר מובן מעליו ואין כל ערובה שכל מי שאת עומדת מולו וקיים עכשיו גם ימשיך להתקיים מחר. פתאום הבנתי שלכל אחד מאתנו יכול לקרות משהו והדבר פשוט מפחיד. אלכסנדרה עד הרגע האחרון עבדה מהבית ולא הפסיקה לעבוד עד לרגע האחרון. אלכסנדרה האמינה שתחלים. היא היתה חזקה, עוצמתית. באמת שהיתה מדהימה. לוחמת לא ויתרה על כלום האמינה שהיא יוצאת מזה. האמינה, אישה אמיצה מאוד.

 

עו"ד אורי אורלנדעו"ד אורי אורלנד, איש רוח ויועץ בכיר לניהול סיכונים – הכרתי את אלכסנדרה, נפגשנו מספר פעמים במסגרת העבודה. פגשתי אישיות כובשת, התנהלה בנועם הליכות, היתה משכמה ומעלה בידע מקצועי. קשה לי מאוד לעכל את הבשורה המרה על לכתה מאתנו בטרם עת.

 

 

 

 

 

  

שוקי מדנסשוקי מדנס – בעל סוכנות מדנס שמתמחה בין היתר בביטוח רשלנות רפואית – הכרתי את אלכסנדרה עוד בימים שהייתי בן זוגה של הזמרת שלומית בן אהרון. שלומית שילבה בהופעותיה שירים רבים מפרי עטו של סבה המנוח של אלכסנדרה, אלכסנדר פן. בכל ההופעות הרבות של שולמית, לא היתה הופעה אחת שאלכסנדרה לא ישבה בה בשורה הראשונה בחברת אמה, בתו של אלכסנדר פן, סינלגה פן אייזנשרייבר. יכולתי לראות את אלכסנדרה ממקומי בקהל וגם כאשר הייתי מאחורי הקלעים. כל כך היה ברור עד כמה התרגשה בשירים האלו. כמה היתה מחוברת לסבה אלכסנדר פן. כבר אז נרקמה הידידות בינינו שהיתה מבוססת על אהבה למוסיקה ואהבת הזולת. אלכסנדרה היתה בעלת אישיות חזקה מאוד, טובה, איכפתית אנושית עם ראש פתוח ואנטנות שקולטות את כל מה שקורה סביבה ב 360 מעלות. תמיד יודעת להגיב נכון. לעתים נפגשנו בקפה באבן גבירול עם חברה משותפת בשם אביבה שהיתה בעלת חנות נעלים ליד הקפה. היו בינינו שיחות עומק על משמעות החיים ומי היה מאמין שככה זה יגמר וכל כך מהר.

תעודת הוקרה שניתנה לאלכסנדרה מחברת הראל על פעילותה כנאמנה לפניות ציבורזכיתי לעבוד מולה בהראל. הידע שלה רק גדל וצמח עם השנים.

 

אלכסנדרה היתה צמאת דעת וכל הזמן למדה. היושר והיושרה והמסירות לעבודה עד אין קץ התאימו למידות שלי ולדרך שבה אני עובד. אלכסנדרה זכתה להערצה מקצועית ואישית מכל הצוות אצלנו במשרד. מבחינתנו היא היתה הפוסקת האחרונה בחילוקי דיעות מקצועיים.

 

היא חסרה לנו. האנושיות חסרה לנו, ההקשבה חסרה לנו, הנכונות והדרך המשותפת במטרות המקצועיות במסגרת העבודה – חסרה לנו. חבל חבל מאוד שנקטעה מחיינו בטרם עת.

 

קטיה שורצמןקטיה שורצמן – יועצת לניהול סיכונים, צלמת, ציירת ומשוררת – זכיתי להכיר את אלכסנדרה שהיתה אגדה. והשיר על אגדות שהקטנים אוהבים הוא השיר שהקדיש לה הסב המשורר אלכסנדר פן. דמות פרדוכסלית ובלתי אפשרית כמעט במובן שמדובר על תופעה שאינה אפשרית מבחינת הטבע. האם ראיתם פעם אור בלי צל? הרי הדבר איננו אפשרי... אלא שכן, מסתבר, כי המציאות היא חזקה יותר מכל חוקיה ובוודאי שהיא גם חזקה יותר מכל דמיון.

כתב ידה של אלכסנדרה אייזנשרייבר, ז"ל בהקדשה של ספרו של המשורר המנוח אלכסנדר פןכל מה שנאמר בכתבה הזאת על אלכסנדרה נכון: יפי פנימי וחיצוני, חכמה, דרך ארץ, אצילות, ענווה, מקצוענות, יושר, יושרה, אנושיות, טוב לב, עזרה לזולת, אהבת שירה, אהבת מוסיקה ואף טיפה אחת של רוע. אור בלי צל. אגדה, כזאת היתה וחיתה בינינו אלכסנדרה.

 

 

 

 

יהי זכרה ברוך.

 


למי שרוצה לבדוק מקרה לגופו או מעוניין לקבל פרטים נוספים – רק באמצעות אתר "תשובה ביטוחית".

כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

פורסם ביום 22/11/2019

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright