היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 13/10/2006

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2006

 

עתיד פתרונות ביטוח לפרישה - קרנות פנסיה וביטוח החיים

 

 

הסוגיה:

 

ביטוחי החיים מסוג הון וקצבה וקרנות הפנסיה נועדו ליתן פתרון למימון רמת חיים סבירה בעקבות פרישה ממעגל העבודה בשל גיל.

 

העיתונות הכלכלית עוסקת לאחרונה יותר ויותר בהשוואות בין מוצרי ביטוח החיים והפנסיה ואינה מתייחסת כלל לרלוונטיות של שני הפתרונות לאור ההתפתחות הטכנולוגית והעלייה המתמדת בעולם המערבי בתוחלת ובאיכות החיים.

 

למה הכוונה?

 

מצד אחד - הגיל הוא לא מה שהיה פעם - דפדוף אחד בדפי האינטרנט יכול לגלות לכם את מספרם של אנשים (גברים ונשים) שעברו את גיל השישים הנמנים עם מקבלי השכר הגבוה במשק.

 

מצד שני - קשה לאמוד את הגידול הצפוי בתוחלת ובאיכות החיים לאור תגליות מדעיות חדשות שפורסמו ואלו שטרם פורסמו והשפעתן על החישובים האקטואריים של ביטוחי החיים וקרנות הפנסיה.

 

 

נקודות למחשבה:

 

פיתוח מוצרי ביטוח המותאמים לאלף השלישי כאלו שאינם קשורים בהכרח לגילו של המבוטח אלא מתייחסים לאובדן כושר ההשתכרות מסיבות שונות. מדובר במוצרים משולבים הנותנים את מירב הפתרונות לצרכי העובד (השכיר והעצמאי) בעולם המערבי המודרני, כך שיכללו מענה ביטוחי להיעדר אמצעים כלכליים, בשל:

  1. יציאה ממעגל העבודה בשל מצב המשק (או גם הענף או גם העסק של המבוטח) כאשר המבוטח עדיין כשיר מכל הבחינות להמשיך בעבודתו - יש להניח, כי הפרמיה תהיה מושפעת, בין היתר מהשכלתו, מצבו הבריאותי ומגילו של המבוטח אולם תגמולי הביטוח ימשיכו להשתלם למבוטח למשך כל תקופת היותו כשיר להמשיך ולעבוד וכל עוד לא חזר למעגל העבודה מסיבות מוצדקות (אולי גם ייעזר במרכזי השמה מטעם המבטח).
     

  2. יציאה ממעגל העבודה בשל מצב בריאות לקוי - הביטוח יכלול את עלויות הריפוי, הסיעוד והבטחת הכנסה סבירה (לפי המקרה). תגמולי הביטוח ימשיכו להשתלם למבוטח למשך כל תקופת היותו בלתי כשיר להמשיך ולעבוד וכל עוד לא חזר למעגל העבודה (אולי גם בעזרת מרכזי השמה מטעם המבטח).
     

  3. מות המבוטח - הבטחת מקור הכנסה לתלויים במבוטח בשל מותו וגם או תשלום תגמולי ביטוח למוטבים אחרים או גם נוספים, לפי בחירת המבוטח

 

 

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright