פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח נשירה מלימודים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

  

 ביטוח אובדן שכר לימוד בארה"ב

 

 

 

"הדיפלומה" של תוכנת וורד

ביטוח החזר שכר הלימוד קיים בינתיים בארה"ב אולם הצורך בביטוח קיים גם בארץ והוא הולך וגובר ככל שנפתחות יותר ויותר מכללות ומוסדות אקדמיים שונים.

 

שכר הלימוד השנתי בישראל מגיע לכדי עשרות אלפי שקלים והוא משתנה ממוסד אקדמי אחד לשני וכמובן תלוי בקורס הנלמד. בארה"ב מדובר בביטוח המבוסס על עלות שנתית של עשרות אלפי דולר במכללות השונות ושם ניתן לרכוש בעלות של מאות דולרים לשנה ביטוח להחזר שכר לימוד.

 

 הכיסוי ניתן להחזר שכר לימוד ששולם מראש כאשר הלומד אינו יכול להמשיך את לימודיו מסיבות שונות כגון פציעה גופנית חמורה או סיבה רפואית אחרת, בעיות מתחום בריאות נפש ועוד.

 

 הביטוח מטבע הדברים כפוף להוראות הפוליסות השונות בעניין זה הכוללות, איך לא, ךא מעט אותיות קטנות ועל כן רצוי ומומלץ לבדוק את הצורך לעומת המחיר.

 

כלומר, הכיסוי למקרים של פציעה חמורה ובעיות בריאות הם מקרים נדירים יחסית שספק אם הם מצדיקים את עלותו של הביטוח. מצד שני, הביטוח אינו כולל כיסוי לסיכון נשירה מלימודים מסיבות יותר שכיחות כמו קשיים של התלמיד להסתגל לחיי המכללה, חוסר שביעות רצון מסגל ההוראה, הישגים נמוכים בלימודים, קושי כלכלי של התלמיד או של הוריו לעמוד בתשלום ההוצאות.

 

יש לשים לב שתלמידי המוסדות האקדמיים נושאים בהוצאות נוספות לשכר הלימוד כגון הוצאות שכר דירה, כלכלה, נסיעות ועוד המגיעות אף הן לסכום נכבד של עשרות אלפי שקלים בשנה, כך שהביטוח המכסה רק החזר שכר לימוד ואינו כולל הוצאות נוספות, אינו מקנה לתלמידים את הפתרון המלא לסיכון הנשירה מלימודים וזאת כמובן, בנוסף לאמור לגבי היעדר כיסוי ביטוחי לסיבות השכיחות יות לנשירה מלימודים.

 

התוכניות השונות המוצעות בארה"ב, כוללות בחלק מהמקרים פוליסות המקנות החזר של 100% לעומת פוליסות אחרות המקנות רק החזר חלקי של הנע בין 90% עד 60% לפי סוג התוכנית והסיבה לנשירה מלימודים.

 

בשל ההשתתפות העצמית הגבוהה בארה"ב נשמעים קולות כנגד תוכניות הביטוח שכוללות השתתפות עצמית העשויה להכביד על כיסם של התלמידים או ההורים בסכומים של אלפי דולרים על אף ולמרות קיומו של הביטוח.

 

ניתן במקרים מסוימים גם לקבל החזר כספי מהמוסד האקדמי בעיקר בשלבים הראשונים של הלימוד. אחד המוסדות בארה"ב מחזיר למשל בין 60% עד 100% משכר הלימוד למי שנושר מהלימודים במהלך החודש הראשון ללימודים, כאשר הביטוח אמור להשלים את ההפרש, ככל שקיים.   מי שנושר במהלך החודש השי ללימודים באותו מוסד זוכה להחזר יותר נמוך הנע בין 10% עד 50% וגם כאן הביטוח משלים את ההפרש. בשל נשירה מהלימודים לאחר תקופה של תשעה שבועות מתחילתם, המוסד האקדמי אינו מחזיר דבר והביטוח משלם כל ההפסד של ההורים.

6/8/15

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright