היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מסירת מסמכים למבוטח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

המבטח חויב במסירת מסמכי חקירה למבוטח

 

המבטח חויב במסירת מסמכי חקירה למבוטח

השופטת עפרה צ'רניאק מבית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו דחתה את הערעור שהוגש ע"י חברת הביטוח שומרה על פסק דין של בית משפט השלום אשר חייב אותה למסור למבוטח מסמכי חקירה אשר היא התבססה עליהם לצורך דחיית תביעתו של המבוטח.

 

מתוך פסק הדין:

 

"הלכה היא כי "החלטה לגבי דחיית מועד העיון במסמכים היא החלטה דיונית, הנוגעת לסדר ואופן הבאת הראיות. ככזו היא נתונה, ככלל, לשיקול דעתה של ערכאה המבררת ובית המשפט של ערעור ימעט להתערב בהחלטות מסוג זה" (רע"א 5266/10 פלוני ואח' נ' מרכז רפואי פלוני ואח' [פורסם בנבו],15.8.10; וראו גם: רע"א 4846/11 ‏ בר עידן יצור ופיתוח בע"מ נ' אשר אברג'ל [פורסם בנבו], 10.8.11).

 

המקרה הנדון אינו נמנה עם המקרים החריגים המצדיקים התערבות ערכאת הערעור.

...

 

דברים אלה נכונים למקרה דנן. המבקשת לא פרטה בבר"ע טעם מיוחד כאמור שבגינו ראוי להביא להיפוך סדר הבאת הראיות. טענות המבקשת עיקרן בחשש כללי להיערכות המשיב 3 - לעניין גרסתו בחקירה הנגדית - בהתאם לדו"ח ככל שייחשף לו בשלב זה, והוא אינו יכול כאמור לעיל לשמש לבדו הצדקה לסטייה מסדר הבאת הראיות הרגיל.

 

במקרה דנא ישב בית משפט קמא ישב על המדוכה עיין במסמכים האמורים, וקבע כי גרסת המשיב 3 פורטה בכתב תביעתו שנתמך בתצהיר מה גם שהמשיב 1 פרט בכתב הגנתו את גרסתו עליה בין היתר מבוססים המסמכים האמורים. זאת ועוד, כי דו"ח המומחה מטעם המשיבים 1 ו 2 - אשר דומה בתוכנו לדו"ח המומחה מטעם המבקשת - צורף לכתב ההגנה מטעם המשיבים 1 ו-2, מה גם שדו"ח המומחה מטעם המבקשת כולל טענות מקצועיות."

 

רע"א 28855-09-11 שומרה חב' לביטוח בע"מ נ' פרידמן ואח'

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright