חברת SAS, הכריזה היום על רכישת חברת "Memex"

 

חברת SAS, הכריזה היום על רכישת חברת "Memex", המתמחה בפתרונות ניהול והפצת ניתוחי מידע בתחומי הביטחון, מניעת הונאות ואכיפת חוק. SAS ממשיכה להתעניין בטכנולוגיות וחברות בתחום הביטחון הציבורי.

 

צבי צוויג, מנכ"ל מיה מחשבים, המייצגת את SAS בישראל, אמר כי: "בהשקעה זו מחזקת SAS את מעמדה בשוק הצומח של מלחמה בפשע ובהונאות, כמו גם במאבק הלאומי והעולמי בטרור". צוויג ציין כי "מיה מחשבים תרחיב את היצע הפתרונות והידע לגופי הבטחון ואכיפת החוק במדינת ישראל".

 

"ממקס", שמשרדיה ממוקמים בגלאזגאו, לוס אנג'לס וושינגטון, מתמחה בנושאי מלחמה בטרור, פשע מאורגן והונאות ומספקת יכולות יחודיות לניהול משימות קריטיות הדורשות אינטגרצית נתונים, איתור מידע וטכנולוגיות ניתוח. "ממקס" נרכשה באופן מלא וכל 110 עובדיה, הנמצאים בבריטניה ובארה"ב, ימשיכו לעבוד בחברה הממוזגת. מחברת SAS נמסר כי, "החברה רואה ברכישה הזדמנות לסייע באכיפת חוק, משפט וביטחון פנים על ידי שיתוף מידע אירגוני וייעול השימוש במידע ברמה המקומית, הארצית והגלובלית למטרת חיזוי ומניעת פשיעה".

 

ההחלטה לרכישת "ממקס" נבעה מן השילוב המוצלח בין האנליטיקה המתקדמת והבינה העסקית של SAS לבין המערכות היחודיות לאיתור המידע התאגידי, עיבוד הנתונים וניהול המודיעין אותו מציעה "ממקס" למגזר הבטחוני. חברת SAS הינה שחקן מבוסס בתחום הביטחון הציבורי וזאת היא הרכישה הראשונה אותה היא מבצעת בתחום. החברה ממשיכה לאתר טכנולוגיות משלימות וחברות על מנת להרחיב את ההיצע. SAS מציעה כיום מגוון פתרונות בתחום הביטחון הציבורי ברחבי העולם ובארה"ב היא פועלת עם רשויות הביטחון הלאומי וסוכנויות המאבטחות את גבולות ארה"ב.

 

לאחרונה הקימה SAS את שירות המידע האוטומטי לרשויות אכיפת החוק בצפון קרולינה, שירות מידע אינטרנטי השואב מידע מכל רשויות החוק במדינה ומאחד את המידע על מנת לאפשר לבתי המשפט ורשויות האכיפה וכן למערכת השיקום וקציני המבחן ראייה מלאה של תיקי מבצעי העבירות וניהול החלטות מושכל.

 

הרכישה של "ממקס" תאפשר ל-SAS לגבש את מרכיב המפתח לעסקים בינלאומיים ולשווק גם את SAS וגם את פתרונות "ממקס" לקהילות הביטחון הלאומי, מודיעין ואכיפת החוק. המיזוג בין יכולות אינטגרציית הנתונים, תובנה עסקית ואנליטיקה עם היכולות והפתרונות היחודיים של "ממקס" תעניק ללקוחות פלטפורמה אחת המאפשרת להם לפתור בעיות ניהול נתונים תיחקורם ושימוש יעיל בהם.

 

בין לקוחותיה של "ממקס" כיום נמנים כוחות משטרת התנועה הבריטית, משטרת לוס אנג'לס (LAPD) ומישיגן, משטרת פנסליבניה, ניו המפשייר, מוקד המודיעין של מרכז קליפורניה ועוד.  


 

 

 

 

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright