היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ניסוח פוליסות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

ניסוח תוכניות ביטוח

 

 

 

איור של מסמכים

הפיקוח על הביטוח פרסם ביום 4/1/2015 טיוטה של חוזר הוראות לניסוח תכניות ביטוח ועמדת הפיקוח בנושא עקרונות לניסוח תכניות ביטוח. החוזר מעדכן את הליך ניסוח תכניות ביטוח, כהמשך למסמך העקרונות לניסוח תכניות ביטוח שפורסם ביולי 2013. החוזר כולל דוגמאות להוראות שיש לכלול בכל תכניות הביטוח (ביטוח בריאות, ביטוח חיים וביטוח אלמנטרי) והוראות שאין לכלול בתכנית ביטוח.

 

הפיקוח רואה צורך בפרסום החוזר כתוצאה מעבודת הפיקוח השוטפת, בירור פניות ציבור, בדיקת פוליסות וביטוח ועריכת ביקורות יזומות, שממנה עולה קיומם של תנאים שלדעת המפקחת על הביטוח הינם לא ראויים וכי קיים חוסר אחידות בשוק הביטוח בנוגע להוראות אלו. החוזר נועד להנחות את חברות הביטוח באופן ברור אלו תנאים אין לכלול בפוליסות ביטוח וליצור אחידות בשוק הביטוח. אנו סבורים שהוא יצמצם בצורה משמעותית את קיומן של תנאים מקפחים בפוליסות הביטוח, יבטיח כיסוי בעל משמעות למבוטחים ויגביר את הבהירות של תכניות הביטוח.

 

החוזר יחול במועדים שונים לענפי ביטח שונים לפי הפרוט בגוף החוזר אולם הוא לא יחול לגבי: תכניות לביטוח, לרבות תכניות לביטוח קבוצתי, שהמבטח הפסיק לשווקן לפני המועד הקובע לפי החוזר. כמו כן החוזר לא יחול על תנאים שתוכנם או נוסחם נקבעו בחוק או מכוחו או לפיו, לרבות פוליסות תקניות.

 

האמור בחוזר אינו גורע מהאמור במסמך קווים מנחים לעניין תכניות ביטוח חיים משולבות בחיסכון מיום 12 בדצמבר 2006 (שה. 2006-20809), או כל מסמך שיחליף אותו.

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright