עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

המלצות וועדת אנדורן

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

יישום המלצות וועדת אנדורן בביטוח

 

 

 

 

 

רישום של יעל אנדורן

דורית סלינגר,  המפקחת על הביטוח, פרסמה חוזרים המיישמים את מסקנות הוועדה לבחינת הסדרי חוב בישראל, בראשות מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן. בשבוע שעבר פרסם המפקח על הבנקים, דודו זקן, הוראות המיישמות את מסקנות ועדת אנדורן בתאגידים הבנקאיים.

 

ועדת אנדורן פרסמה בנובמבר 2014, דוח המסכם את עבודתה. המלצות הוועדה נועדו להגביר את הוודאות של השחקנים בשוק הפיננסי ביחס לתהליך ניהול האשראי ככלל, והשלבים המתייחסים לטיפול בכשל בהחזר חוב, בפרט. לאחר פרסום המלצות הועדה, סיכמו הממונה על שוק ההון והמפקח על הבנקים את האופן הנאות ליישום ההמלצות וגיבשו את התיקונים הנדרשים להוראותיהם.

 

הכללים החדשים מתייחסים לנושאים הבאים:

 

  1. קביעת כללים ומגבלות לצורך מתן וניהול הלוואות ממונפות - הגופים ידרשו להסדיר במדיניות האשראי והנהלים את תהליכי החיתום, הערכת הסיכון והמעקב. בנוסף, יידרשו הגופים לקבוע מגבלות כמותיות ביחס למתן ההלוואות, לרבות מגבלות פנימיות על מתן אשראי ללווים בעלי רמות מינוף גבוהות מהמקובל בענף המשק בו הם פועלים.
     

  2. דיווח על הסדרי חוב - כדי להדק ולייעל את אמצעי הפיקוח על הסדרי חוב, יחויבו הגופים לדווח לממונה על הסדרים במסגרתם ויתרו על חוב בסכום של למעלה מ- 20 מיליוני  ₪.
     

  3. מידע על בעל השליטה - בטרם יעמידו גופים מוסדיים הלוואות לתאגיד בהיקף העולה על 50 מיליון ₪, יוודאו שיש בידם מידע בדבר אשראי שנטל בעל השליטה בתאגיד למימון רכישת מניות שליטה בתאגיד או אשראי שכנגדו שועבדו לפחות 5% ממניות התאגיד. וכן מידע בדבר התנהלות עבר של בעל השליטה במצבים בהם חברה בשליטתו נקלעה לקשיים פיננסיים.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright