היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 21/2/2011 - הטבות מס בפנסיה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

בחינת הטבות המס בחיסכון פנסיוני

 

האוצר בוחן ההטבות במס בחיסכון פנסיונישר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, מינה את מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, לעמוד בראש ועדה שתבחן את מודל הטבות המס בחיסכון הפנסיוני.

 

בוועדה יהיו חברים המפקח על הביטוח עודד שריג, הממונה על התקציבים אודי ניסן, מנהל רשות המיסים יהודה נסרדישי, הממונה על הכנסות המדינה פרידה ישראלי ומנכ"ל הביטוח הלאומי אסתר דומיניסיני. 

 

כחלק מהעידוד שניתן לציבור החוסך לפנסיה, מעניקה הממשלה מידי שנה כ-8.5 מיליארד ₪ - הטבות מס למפקידים בחיסכון הפנסיוני. כיוון שמדובר בסכום כה משמעותי, ישנה חשיבות לבחון כיצד להשתמש בו באופן מיטבי.

 

הועדה תבחן את עצם ישימותו של המודל כמו גם את יכולתן של המערכות השונות בתחום להפעילו במהרה. וכן תמליץ על מודל הטבות המס לחיסכון פנסיוני מבין המודלים האלטרנטיביים. מרכז הועדה יהיה ראש מטה מנכ"ל משרד האוצר, יואב אורון והועדה תגיש את מסקנותיה עד ה-1 ביולי 2011.

 

שר האוצר: "ההחלטה בנוגע לחיסכון לפנסיה היא מהחשובות שמקבל עובד במהלך חייו, המדינה מעניקה כיום הטבות מס מפליגות לטובת חיסכון זה אולם לא כלל הציבור נהנה מהן. הנחתי את מנכ"ל האוצר לגבש בתוך זמן קצר את המלצות הועדה תוך שימת דגש על מרכיב הפשטות והשוויוניות – כך שחלקים נרחבים יותר מציבור העובדים יוכל ליהנות מהן."

 

מנכ"ל האוצר: "מפגישות שקיימתי עם גורמים הן בענף החיסכון הפנסיוני והן מקרב יועצי המס ורואי החשבון התברר לי כי החוק הקיים מורכב וארכאי. בכוונתי לכנס את הועדה באופן מיידי ולגבש במהרה את המסקנות וזאת במטרה לגבש חוק חדש, פשוט ברור ושוויוני, שיאפשר גם לחוסכים מהעשירונים התחתונים ליהנות מהטבות המס. "

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright