היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 15/9/2010

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

איתן אבניאון בן 80

 ההיסטוריה של הביטוח

 

איתן אבניאון בן 80

איתן אבניאון, המנכ"ל המיתולוגי של חברת הסנה, חגג לאחרונה את יום הולדתו השמונים.

 

בימים אלו משמש אבניאון כיו"ר הוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית, חבר בדירקטוריון של חברת הביטוח אליהו והוא שוקד על מילון אטימולוגיה (מוצא המילים) וכן הוא גם מנהל את אתר מעות - אגרון הכלכלה המנהל והעסקים

 

אבניאון עם חברות הוועדה למונחי ביטוח: אתי הרן מימין ושלהבת גוטמן משמאלאבניאון הוא בעל על תואר ראשון בכלכלה וסוציולוגיה ובעל תואר שני במינהל עסקים (מחזור ראשון) שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מילא תפקידים בכירים באוצר (האחרון סגן הממונה על החיסכון והביטוח) ובמשק (מנכ"ל גמול חברה להשקעות; מנכ"ל משותף בבנק הפועלים; מנכ"ל הסנה חברה לביטוח).

 

הרישיון של שלמה אליהו לפעול כחברת ביוח חתום ע"י איתן אבניאןאיתן אבניאון, חתום כסגן המפקח על הביטוח על האישור שהוענק בשנת 1965 לשלמה אליהו לפעול כחברת ביטוח.

 

לקראת יום הולדתו השמונים של אבניאון, שלח לו שלמה אליהו ברכה מיוחדת ולבבית כיאה לאירוע וכיאה לאיש.

 

 

הברכה של שלמה אליהו ליום הולדתו השמונים של איתן אבניאוןהמילון הראשון מפרי עטו, "לקסיקון ביטוח" ראה אור בשנת 1984 ושנה לאחר מכן פרסם מילון פיננסי (באנגלית) בהוצאת מק-מילן ארה"ב. בהמשך, פרסם אבניאון  מילונים כלכליים נוספים (ובסך הכל כעשרה כאלה). במקביל החל בעריכת מילונים עבריים שגולת הכותרת שלהם היא מילון ספיר האנציקלופדי, המילון "מילה במילה"(תזארוס של השפה העברית) וכן לשון ראשון (ניבים ומכתמים על יסוד המקורות). וכך הפך אבניאון המילונאי הפורה ביותר בארץ והנחשב לבכיר המילונאים בישראל.

        

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright