היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 14/3/2011 -  מחירון ירידת ערך רכב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

חוברת ירידת ערך הרכב בעקבות תאונה -  איגוד השמאים

 

חוברת ירידת ערך הרכב

ביום 16/3/2011, יתקיים כנס של איגוד שמאי ביטוח בישראל אשר במהלכו תושק חוברת מעודכנת לחישוב ערכי ירידת ערך רכב מטעם האיגוד.

 

הכנס בנושא ירידת ערך  מיועד לכל שמאי הרכב בארץ וישתתפו בו בכירים ממשרד התחבורה, אהוד פלג - מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, חה"כ פאינה קירשנבאום - יו"ר ועדת ביטוח, רונן לוי יו"ר איגוד המוסכים ועוד.

 

בסוף הכנס תחולק חוברת חדשה ומעודכנת לחישוב ערכי ירידת ערך רכב לאחר תאונה או מכל סיבה אחרת.

 

עזרא שוהם, יו"ר איגוד השמאים אמר, כי: "חשוב להדגיש כי בסופו של יום השמאי הוא שקובע את ירידת הערך והחוברת אינה מחליפה את שיקול דעתו אלא מהווה כלי עזר בידו". יהודה יגן, יו"ר ענף הרכב: "אנו מקווים כי חוברת מקצועית זו תסייע לעוסקים בענף וכן תסייע לשמור על זכויות המבוטחים".

 

החוברת מהווה למעשה פרסום מקצועי המשקף את עמדתו המקצועית של איגוד שמאי הביטוח בכל הנוגע לחישוב ערכי רכב וירידת ערך לרכב פרטי ומסחרי עד 4 טון. החוברת מיועדת לתת בידי שמאי הרכב כלים ומענה ולגבש קריטריונים ברורים והנחיות בסיסיות לחישוב אומדן ירידת ערך לרכב שניזוק.

 

הועדה המקצועית של איגוד השמאים התכנסה מספר פעמים בהרכב של כ- 15 שמאי בית ושמאי חוץ ודנה בכל סעיף וסעיף ממרכיבי ירידת ערך, בעקבות החלטתה הוצאה החוברת.

 

החוברת הוצאה לאור לראשונה ב1995 והתקבלה על דעת כל העוסקים בענף והפכה בעיני רבים "לאורים ותומים" בנושא הגישה לאומדן ירידת הערך על כל היבטיה.  במהלך שנת 2004, הוציא איגוד השמאים עדכון לחוברת הראשונה כשבשנים 2005 ו- 2007 נערכו בה שינויים והתאמות למצב השוק.

 

לאור השינויים המתבקשים בשל פסיקות בתי המשפט והתנהגות השוק, עודכנה שוב  החוברת אשר כאמור תושק בכנס.

 

לדברי עזרא שוהם, יו"ר איגוד השמאים, "חשוב להדגיש כי בסופו של יום השמאי הוא שקובע את ירידת הערך והחוברת אינה מחליפה את שיקול דעתו אלא מהווה כלי עזר בידו".

 

יהודה יגן, יו"ר ענף הרכב באיגוד השמאים אמר כי "יש לקוות כי חוברת מקצועית זו תמשיך ותשמש את העוסקים בענף ותסייע להם בעבודתם וכן תסייע לשמור על זכויות המבוטחים".

  

הכנס יתקיים ביום רביעי 16.3.11 בשעה 19:30 בבית חיל האוויר, ברח' ז'בוטינסקי 15, הרצליה.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright