היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

קונצרן איי די בי וחברת כלל

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פ

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

 

 

 

 

השפעת התפוררות קונצרן אי די בי על כלל ביטוח

 

 

 

 

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה בגנדן המחזיקה באיי די ביעל אף הבהרת הפיקוח לגבי מצבה של חברת כלל פי לאור הקשיים אליהם נקלעה קבוצת איידי בי, בראשותו של נוחי דנקנר, נראה כי למרות העובדה שמצבה של חברת הביטוח כלל, כפי שהוא היום, איתן ולפי חוקי מדינת ישראל והפיקוח על הביטוח, נחי דנקנר, פשוט אינו יכול לקחת כסף מהחברה ולהשקיע אותו בחברות אחרות בקבוצה שנקלעו לקשיים, עדיין קיים סיכון ברור וממשי לחברת כלל הקשור באופן ישיר במצבה של הקבוצה עמה היא נמנית.

 

אני מתכוונת לסיכון של אובדן חלק נכבד מתיק הביטוח של חברת כלל העשוי לגרור את החברה להפסדים כספיים נכבדים.

 

תראו מה קורה למשל עם עיתון מעריב. המשמעות של סגירת העיתון לחברת הביטוח כלל היא לא רק אובדן הפרמיות בביטוח אלמנטארי של העיתון עצמו, אלא גם אובדן פרמיות של ביטוחי רכב (האם מדובר ב 200 עובדים, לפי הפרסומים, יש להניח שחלק לא מבוטל מהם ביטוח את רכבו בחברת כלל), אובדן פרמיות של ביטוחי מנהלים, בריאות וסיעוד ככל שנערכו בחברת כלל ביטוח ועוד.

 

סיפור דומה יכול להתרחש עם חברת שופרסל, שאינה רושמת רווחים או כל חברה אחרת בקבוצת איי די בי, היה ותקלע לקשיים כלכליים, מה שעשוי לערער את יציבותה של חברת כלל לפי אפקט הדומינו או מגדל הקלפים...

 

החברות בהן מחזיק נוחי דנקנר הן: גנדן השקעות, אי די בי חברה לאחזקות, אי די בי חברה לפתוח, דיסקונט השקעות , כור תעשיות, מכתשים אגן תעשיות  המחזיקה כשלושה אחוזים בבנק השווייצרי קרדיט סוויס, חברה לנכסים ולבנין בע”מ, חברת גב-ים לקרקעות בע"מ, ישפרו חברה ישראלית להשכרת מבנים בע"מ, מעריב, סלקום, שופרסל, אלרון, גיוון אימג'ינג, נטוויז'ן 013 ברק, כלל תעשיות, נייר חדרה, נשר מפעלי מלט ישראליים, קבוצת גולף א.ק. – אופנה, כלל עסקי ביטוח, כלל פיננסים, כלל תיירות, גנדן תיירות וישראייר.

 

אחת הדרכים להצלת האימפריה של דנקנר יכולה להיות, בצד נקיטת אמצעי חיסכון קיצוניים הנדרשים לאור המצב (כמו למשל לשלוח עיתונאים ממעריב וגם עובדים מחברת כלל לעבוד מהבית במקום מהמשרדים ובכך לחסוך את עלויות התקורה בשל העסקתם) חיבור של אינטרסים של החברות בתוך הקבוצה.

 

כך למשל ייעשה שימוש בדפוס מעריב לצורך ביצוע ההדפסות של כל החברות בקבוצה, פרסום מבצעים מיוחדים של החברות וקופונים רווחיים במעריב בלבד, מתן הנחות בסלקום למנויי מעריב, מתן קופונים לשופרסל למבוטחי כלל (עד 250 ש"ח בשנה הפיקוח מרשה) ועוד ועוד.

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright