מכתבה של חוה פרידמן שפירא, מנכ"לית AIG ישראל לסוכני ביטוח ולשותפים העסקיים

 

מכתבה של מנכ"לית AIG מיום 1/3/2010 חווה פרידמן שפירא, מנכ"לית חברת הביטוח AIG ישראל, שלחה מכתב במייל לסוכני החברה ולשותפים העסקיים, אשר כפי הנראה, נועד לעדכן ולהרגיע לאור הפרסומים בעיתונות הכלכלית בקשר לדוחות החברה בארה"ב והבעת חשש להמשך קיומה, אם הממשל לא יעניק לה תמיכה נוספת בסכום הזהה לסכום שכבר הוזרם לחברה.

להלן תוכן המכתב:

 

סוכן / שותף עסקי יקר,

 

ברצוני לעדכן אתכם בנוגע לתוצאות הכספיות של שנת 2009 ש - AIG העולמית פרסמה ב - 26 לפברואר 2010:

 

AIG העולמית דיווחה על הפסד של 8.9 מיליארד דולר ברבעון הרביעי מול הפסד של 61.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד והפסד של 10.9 מיליארד דולר לשנת 2009 מול הפסד של 99.3 מיליארד דולר לשנת 2008. ההפסד נובע בעיקר מהוצאות בגין מימון החזר החוב לבנק הפדראלי של ניו יורק, הפסד במכירת אחת מחברות ביטוח חיים במזרח ובחיזוק עתודות ביטוח.

 

ציטוטים שונים שנכתבו בעיתונות ונלקחו מטופס 10K בדול השנתי, בנוגע לאפשרות של קבלת עזרה נוספת מהממשל האמריקאי, הינם משפים שמופעים בכל דוח רבעוני מאז קבלת הסיוע מהממשל.

מן הראוי לציין משפט נוסף שמופיע בכל דוח רבעוני: "הממשל האמריקאי נשאר מחויב להמשיך ולעבוד עם AIG לתחזק את יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה".

 

CHARTIS, יחידת הביטוח הכללית ב AIG, שכוללת את פעילות הביטוח הכללי בעולם כולו, הרוויחה בשנת 2009 סך של 699 מיליוני דולרים.

 

CHARTIS INTERNATIONAL הינה יחידת הביטוח הבינלאומית לביטוח כללי שאליה אנו שיכים. יחידה זו הרוויחה בשנת 2009 סך של 475 מיליוני דולרים.

 

תוצאות אלו מראות שלמרות הסביבה העסקית הקשה בעולם, יחידת הביטוח יציבה ומרוויחה כסף.

 

ומה אצלנו?

AIG ישראל, הפועלת על פי חוקי הפיקוח המקומי, הציגה רווח של 65.4 מיליוני ש"ח ל - 9 החודשים הראשונים של השנה, עם עודף הון של 155 מיליוני ש"ח.

 

בעלי המניות של החברה בארץ הם CHAETIS OVERSEAS LTD. וקבוצת עורק הישראלית.

 

החברה מציגה המשך צמיחה וחוסן פיננסי חזק.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright