היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

בנק קאופרטיבי

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

רישיון בהקמה לבנק קאופרטיבי

 

 

איור של מטבעות כסף ישראלי

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, חתם ביום 15/3/2021 על רישיון בהקמה לאופק אגודה שיתופית לניהול הון בע"מ. הרישיון בשלב זה הוא לתקופת הקמה מירבית של שנתיים.

     

האגודה נדרשת להשלמת ההיערכות המיכונית, התפעולית והרגולטורית על מנת שתוכל לפעול באופן מלא. זאת לצד חתימתה על הסכם עם ספק המערכת הטכנולוגית, שזכה במכרז של המדינה מיום 6 בספטמבר 2018, TCS מקבוצת TATA. בתום תקופת ההקמה ולאחר השלמת הדרישות הרגולטוריות על ידי אופק, תתאפשר הענקת רישיון למתן שירותי פיקדון ואשראי בהתאם לתחומי העיסוק שיותרו לאגודה.

 

הרישיון להקמה ניתן לאופק לאחר תהליך ליווי ובדיקה של רשות שוק ההון, שבחן את התכנית העסקית והגדיר את שלבי הפעולה הבאים בהם תצטרך אופק לעמוד כדי להתחיל בפעילותה. רישיון מסוג זה נועד לאפשר לאגודה שיתופית להעניק שירותים פיננסיים לחבריה, שעתיד להינתן בפעם הראשונה במתכונת הקבועה בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים מוסדרים, מהווה ציון דרך חשוב בגיוון השירותים הפיננסיים ובחיזוק התחרות  לטובת ציבור הצרכנים.

 

סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן: "אני מברך על קידום ופיתוח שירותים פיננסים מוסדרים לציבור במדינת ישראל במטרה להרחיב את היצע סל השירותים הקיים על ידי עידוד התחרות. מתן הרישיון על ידי רשות שוק ההון להקמתה של אגודת אשראי ראשונה בישראל מהווה פתח לתחרות נוספת בתחום זה. אני מקווה כי היצע השירותים הניתן לכלל הציבור יגדל יטיב עם רוכשי השירותים ויותאם לצרכיהם ומידותיהם".

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת: "היום השלמנו את השלב הראשון באישור תקדימי לפעילות של אגודה למתן שירותי פיקדון ואשראי. צעד שעתיד להרחיב את האפשרויות העומדות בפני הציבור הישראלי בכל הקשור לנותני שירותי פיננסים ולקדם את התחרות בתחום. רשות שוק ההון תמשיך לבחון כי אגודת האשראי אופק אכן מקיימת את התנאים שנקבעו, ולפעול למען הציבור על ידי הרחבת סוגי השירותים הפיננסים העומדים לרשותם".

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright