עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הסייבר יעלה יותר מנזקי טבע

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

 

נזקי הסייבר יעלו בקרוב יותר מאשר אסונות טבע

מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

 

איור של איומי סייברלפי פרסום של בלומברג, עלות הסיכונים הקיברנטיים תהפוך במהרה למקור תשלומים גדול יותר מאסונות טבע עבור ענף הביטוח, כך לפי יו"ר סקור והמנכ"ל דניס קסלר, שהממליץ לתעשיית הביטוח לבנות סולם דירוג בקנה מידה עולמי מקיף כדי להעריך את האירועים הקשורים לאינטרנט.

 

"אני חולם על סוג של סולם ריכטר בקנה מידה של אבטחה באינטרנט," אמר קסלר בכנס בנושא אבטחת סייבר שנערך בבנק של צרפת, בהתייחסו לסולם המשמש למדידת רעידות אדמה.  "זה יהיה מאוד מועיל למדידה ויקנה כלים לאומדן נזקים.  אלא אם כן אנחנו יכולים לבנות מודל שבלעדיו מאוד קשה לנו לספק כיסוי. יש לנו תרחישים אבל לא כלים לאומדן".

 

הדברים נאמרו בכנס שבו מומחים בתחום אבטחת הסייבר ומנהלים בכירים במגזר הפיננסי וכן נציגים מהבנק המרכזי של אירופה, הפדרל ריזרב והבנקים המרכזיים של קנדה ויפן, התכנסו בפריז על מנת להעריך את סיכון הסייבר.

 

חבר מועצת המנהלים של הבנק המרכזי של אירופה, סבין לאוטנשלאגר, אמר כי "זה רק עניין של זמן" בטרם תקריות חמורות יפגעו במגזר המערכתי.

 

כדי לנסות ולהתכונן להתקפות אפשריות, קבוצת השביעייה, בראשות צרפת, תנסה לדמות משבר חוצה גבולות בחודש הבא.

 

נגיד הבנק המרכזי של צרפת, פרנסואה וילרוי, אמר כי האיומים בתחום האינטרנט הם "סיכון מרכזי ומערכתי" למגזר הפיננסי, שכן ההתקפות שכיחות יותר והפעילות הציבורית על התקפות סייבר במגזר היא "תת-אופטימלית". לדבריו, הסימולציות למשבר צריכות לחזור על עצמן כדי לשפר את החוסן של המערכת הפיננסית.

 

למרות שההשפעה המוניטרית - של התקפות עד כה - לא היתה כה גבוהה, אלא זניחה. נאמר בכנס, כי אינו חש נוח או רגוע, כי זו שאלה של זמן, עד שיקרה המשבר. נשמעה קריאה למוסדות הפיננסיים לבחון את תשתית מערכות המידע שלהם, לבצע בדיקות מאמץ ותרגילים משותפים כדי לשפר את עמידותם.

 

בעוד העלות של הסיכונים הקברניטים היתה קטנה עד עכשיו, הסכים הפאנל בכנס, כי הסיכון חייב לגדול.  קסלר אמר כי הסיכון הקיברנטי יעלה על 600 מיליארד דולר בשנה "בתרחיש המקרה הגרוע ביותר". זאת בהשוואה לעלות השנתית של קטסטרופה טבעית, שלדבריו עומדת על כ -230 מיליארד דולר. 

 

עם זאת, "הביקוש לכיסוי הסיכון הקיברנטי עולה בהרבה על ההיצע וזה נושא", אמר קסלר, וקרא ל"איזון חוזר "של המצב.  העדר תקריות של ניטור נתונים מצטבר הוא באחריות חלקית למחסור בכיסוי, אמר.  קסלר אמר כי המגזר צריך לתאם וגם לשתף פעולה עם הרשויות על מנת "לבנות מסדי נתונים וטקסונומיה לחלוק במידע", או מאגר הגדרות משותף לקובעי מדיניות וחברות לצורך שימוש בהערכת ההשפעה של הסיכונים הקשורים לאינטרנט על המגזר הפיננסי או התעשייתי.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright