היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח נפט היוצא מאיראן

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

 

הקלות זמניות באמברגו על ביטוח הנפט האיראני

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים, תביעות ותנאי פוליסה

הסנקציות על איראן - הפן הביטוחי

 

איור של אוניההאיחוד האירופי מאפשר בינתיים ביטוח הנפט מאיראן ההחלטה תיפול בחודש מאי .2012

 

לפי ידיעה של סוכנות רויטרס מיום 23/3/2012, האיחוד האירופי מקדם את פרטי אמברגו הנפט של איראן ומכין 17 יעדים לסנקציות הכלכליות.

 

האיחוד האירופי הסכים ביום 23/3/2012 לפטור עד 1 יולי מספר ביטוחים למשלוחי הנפט האיראני בראשות ליעדים אחרים שאינם באירופה כחלק מהאמברגו על סחר נפט גולמי עם איראן.

 

נציגי האיחוד אמורים להחליט לפני אמצע מאי 2012 אם לאפשר להמשיך ולבטח גם לאחר תאריך זה.

 

הפטור ותוכנית הבדיקה סוכמו בין שרי החוץ של האיחוד האירופי בפגישה בבריסל כחלק מחבילת חוקים על יישום אמברגו הנפט של האיחוד האירופי נגד איראן.

 

התר זה יאפשר ללקוחות אשר אין להם מניעה לקנות נפט גולמי איראני בשל האמברגו של אירופה, אשר חלק משלביו החל להיות אפקטיבי  מחודש ינואר 2012, להשיג כיסוי ביטוחי לחבות כלפי צד שלישי וביטוח סיכוני סביבה ממבטחים באירופה.

 

פטור זה אמור גם להקל על הקונים באסיה לבטח משלוחים, כי הרוב המכריע של צי מיכליות בעולם מכוסים על ידי חברות אירופיות.

 

אני חושבת שהטיפול בנושא הביטוח הוא הדבר הנכון ועלינו להמשיך בקיומו של התהליך", אמרה הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי קתרין אשטון לאחר הפגישה בבריסל.

 

בבירות האיחוד האירופי הסכימו בחודש ינואר 2012 על אמברגו נפט במסגרת המאמצים ללחוץ על איראן לרסן את הפיתוח הגרעיני באיראן העשוי להביא להחזקה של נזק גרעיני בידי משטר האייתולות באיראן, ממנו פוחדים רבים במערב.

 

שלטונות טהרן ממשיכים להכחיש את הפיתוח הצבאי של תוכנית הגרעין האיראני וטוענים, כי העשרת האורניום נועדה להגביר את אספקת החשמל.

 

האמברגו אשר הוטל על שלטונות איראן על ידי מדינות האיחוד האירופי כולל הפסקה של ייבוא נפט גולמי מאיראן, שינוע והעברה של נפט איראני וכן אישור על שיווק ביטוח של דלק גולמי שמקורו באיראן המיועד לכל מקום בעולם.

 

החלטה זו העלתה חששות בלבם של רוכשים כמו יפן וקוריאה כי המשלוחים שלהם לא יהיו מבוטחים והביאה אותם ליצירת לובי באירופה אשר השיג בסופו של דבר את הפטור הזמני בנושא הביטוח.

 

הדיונים על הנושא בין נציגי בירות אירופה גילו מחלוקות לגבי הדרך הראויה ליישום אמברגו הנפט. דיפלומטים באיחוד האירופי אומרים, כי כל הרחבה של הפטור הנוכחי תהיה קשה להשגה.

 

כמה ממדינות האיחוד האירופי, כמו בריטניה, למשל, היו בעד פטור כלשהו לביטוח הנפט הגולמי האיראני הנשלח מחוץ לאירופה, בטענה, כי הדבר יעזור לייצב את מחירי הנפט הגולמי בעולם.

 

אבל, לפי דיפלומטים בריטיים, ממשלות אחרות, אשר היו צריכות להקריב חוזים רווחיים עם איראן על מנת לעמוד בסנקציות, הקימו שדולה כנגד הפטור.

 

לפי האמברגו, קונים מהאיחוד האירופי בעלי חוזים קיימים לייבוא ​​נפט גולמי מאיראן יכולים להמשיך לייבא על פיהם עד 1/7/2012. ביטוח על רכישות אלו מותר. האיסור לגבי ביטוח חל לגבי חוזים חדשים בלבד.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright