עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שנת הלימודים התשע"ח בכבישים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

מעורבות נהגים חדשים בתאונות ב 2016

"אור ירוק": שנת הלימודים התשע"ח בכבישים

 

 

השוואת נתוני תאונות דרכים בשנת הלימודים התשע"ח לפי פרסום  "אור ירוק"

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים במהלך שנת תשע"ח (ספטמבר-דצמבר 2017, ינואר-אוגוסט 2018) נהרגו בתאונות דרכים 306 בני אדם, במהלך החודשים הללו אירעו 280 תאונות קטלניות. בבחינת הנפגעים עולה כי 99 הולכי רגל נהרגו בתאונות דרכים בתשע"ח, ו- 18 ילדים (גילאי 0-14) מצאו בה את מותם בתאונת דרכים. 16 מבין ההרוגים נהרגו בעת רכיבה על אופניים (רגילים) ו-53 רוכבי אופנועים וקטנועים נהרגו בשנה זו.

 

העיר בה נפגעו הכי הרבה בני אדם בתאונות דרכים מתחילת שנת 2018 ועד חודש יולי היא תל אביב בה נפגעו 707 בני אדם בתאונות דרכים, אחריה ירושלים שבגבולותיה נפגעו 679 בני אדם ובחיפה נפגעו 397 בני אדם בחודשים הללו. העיר הרביעית במספר הנפגעים במהלך ששת חודשיה הראשונים של שנת 2018 היא אשדוד בה נפגעו 249 בני אדם, בבאר שבע נפגעו 248.

 

שנת 2018, עוד בטרם הסתיימה, היא שנת שיא במספר רוכבי האופניים החשמליים שמצאו את מותם בתאונת דרכים, מתחילת השנה ועד היום נהרגו 15 רוכבי אופניים חשמליים כאשר במהלך שנת 2017 כולה – נהרגו שבעה רוכבים.

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "למעלה מ-300 בני אדם איבדו את חייהם בשנה שחלפה בתאונות דרכים. אמנם שנת תשע"ח הסתיימה בירידה במספר ההרוגים בכבישים, ירידה מבורכת וכולנו תקווה שהיא מסמלת מגמה של צמצום וירידה קבועה במספרי ההרוגים והנפגעים בתאונות הדרכים, אך על אף המגמה החיובית המספרים עדיין קשים ועדיין כואבים, וישנן פעולות רבות ומקיפות שיש לנקוט על מנת להבטיח שהצמצום במספרי הנפגעים ישמר. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים צריך להפסיק להאשים את הנהג בתאונות וחייב לפעול להסדרת כלל הכבישים והרחובות אדומים שזועקים לשיפור תשתיתי כזה שיהיה סלחני לטעויות הנהג. נוסף על כך, באמצעות הגברת האכיפה המשטרתית והנראות של ניידות המשטרה והגברת והרחבת ההסברה והחינוך ניתן יהיה להפחית באופן משמעותי את מספרי התאונות והנפגעים".

 

ישראל בשנים האחרונות: על פי דוח המועצה האירופית לבטיחות בדרכים ישראל היא אחת המדינות הגרועות באירופה בתחום:

 

דוח חדש של המועצה האירופית לבטיחות בדרכים בוחן את הפעולות והשינוי שביצעה כל מדינה במאבק בתאונות הדרכים במדדי ההרוגים והפצועים קשה, מראה תמונה עגומה ועצובה על מצבה של ישראל בכל הקשור בהצלת חיי אדם בכבישים בשנים האחרונות. מהדוח שהגיע לידי עמותת אור ירוק עולה כי ישראל נמצאת במקום ה-29 מתוך 32 מדינות האיחוד בשיפור מספר ההרוגים בתאונות דרכים בין השנים 2001-2017 כאשר רק מלטה, רומניה ובולגריה הציגו נתונים גרועים יותר באותן שנים.

 

מתנדבי אור ירוק פועלים בכל שנה בקרב מאות אלפי תלמידים לצמצום היפגעותם בתאונות דרכים.

 

בעמותת אור ירוק רואים חשיבות רבה לפעילות הסברה בקרב התלמידים בכל שכבות הגיל ולכן מתנדבי העמותה פוגשים במאות אלפי תלמידים מדי שנה ומדריכים אותם על הנושאים החשובים בבטיחות בדרכים.

 

תלמידי בתי הספר היסודיים משתתפים בתכנית "יסודיים בדרכים" כאשר מתנדבי העמותה מדגישים את החשיבות של חבישת קסדה בכל רכיבה על אופניים, חציית כביש בטוחה, הליכה בטוחה, וחגירת חגורת בטיחות בכל נסיעה. תכניות נוספות מועברות לתלמידי התיכון והנהגים הצעירים במסגרת קבוצות הנוער לכבודו של שניאור חשין שבהן התלמידים עוסקים בפעילויות הקשורות לבטיחות הנהגים הצעירים ועוד. בנוסף מקיימים אלפי מתנדבי העמותה במהלך שנת הלימודים הרצאות בפני התלמידים ופעילויות רבות במסגרת הכיתה ובית הספר.

 

בחברה הערבית מפעילה העמותה תכניות ספציפיות המיועדות לסייע לצמצם את מספרי הנפגעים הגבוהים. המתנדבים מגיעים ליישובי החברה הערבית ברחבי הארץ, שם הם מעבירים פעילויות ומסרי בטיחות לגני הילדים, בתי הספר ובקרב הקהילה.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright