היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח סיעוד פרטי לצעירים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

ביטוחי סיעוד לצעירים עולים פחות בביטוח פרטי

 

 

איור איוסטרציה של אדם סיעודי

מומחה הביטוח המוביל בתחום ביטוחי הבריאות והסיעוד בישראל, גבי נקבלי, מפרסם באתר האינטרנט שלו "אופק זהב" כתבה בשם "המחיר היקר של ביטוחי הסיעוד הזולים לחברי קופות החולים". כתבה זו מתפרסמת גם בדב מרקר.

 

לפי נקבלי, ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים באמצעות קופות החולים הם עדיין הביטוחים הזולים ביותר לגבי אנשים מבוגרים, אבל אנשים צעירים המצטרפים או המצורפים לביטוח, עשויים לגלות, כי דווקא הביטוח הפרטי יעלה להם בסופו של יום פחות כסף מאשר הביטוח באמצעות קופות החולים.

 

הסיבה לכך היא שברכישת ביטוח סיעוד פרטי הפרמיה קבועה למשך כל חיי הפוליסה לפי גיל הכניסה בעוד שהפרמיה לפי ביטוח הסיעוד של קופות החולים היא פרמיה שמשתנה על פי גיל המבוטח.

 

בביטוחים הפרטיים קיים רכיב ייחודי נוסף הקרוי "ערכי סילוק". משמעות הדבר, היא שבמהלך שנות הביטוח ותשלום הפרמיה המבוטח צובר זכויות, כך שגם אם הוא יפסיק לשלם בשלב כלשהו בעבור הביטוח, הוא יישאר מבוטח על סכום חלקי בהתאם לוותק שצבר לכל ימי חייו. רכיב שאינו קיים בביטוחי קופות החולים.

 

לפי החישוב של נקבלי, ילד בן 5 אשר נרכש בעבורו ביטוח סיעוד ישלם עד הגיעו לגיל 85 כ- 150,000 ו- 130,000 ₪ בביטוחי סיעוד לחברי כללית ומכבי, בהתאמה. ביטוח פרטי בעבור אותו ילד בסכום פיצוי של 5,500 ₪ הדומה לזה הקיים בקופות החולים יעלה כ- 50 ₪ לחודש לבן וכ- 65 ₪ לבת. כלומר, תשלום מצטבר במשך 80 שנה של כ- 47,000 ₪ לבן וכ- 64,000 ש"ח לבת.

 

הפער מצטמצם ביחס ישר לגיל המבוטח, אולם ניתן למצוא אותו גם בגיל 40. למשל: המבוטח ישלם כ- 138,000 ₪ בכללית ו- 121,000 ₪ במכבי, ואילו בביטוח פרטי כ- 76,000 שקלים לגבר וכ- 104,000 ₪ לאישה.

 

נקבלי ממליץ על רכישת ביטוח פרטי בגיל צעיר, למבוטח גם וודאות רבה יותר לגבי העתיד ולמשך כל חייו וגם לחסוך סכומי כסף גבוהים שיכולים להגיע עד לכדי עשרות ואף מאות אלפי שקלים עבור המשפחה.

 

ראו גם ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright