עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מחקר חיזוי מוות באמצעות מחשב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ביטוח בריאות

מחקר בחו"ל על חיזוי מוות באמצעות מחשב

רישום של לב עם הכיתוב "תוחלת חיים"

בסוף חודש יוני 2017, ייערך

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אדלייד עוסק ביכולת המחשב לחזות את תוחלת החיים של המטופל באמצעות סריקת תצלומים של אבריו.

 

למחקר האמור שפורסם לאחרונה בכתב העת נטוראל ג'ורנאל, יש השלכות על האבחון המוקדם של מחלות קשות והתערבות רפואית. מדובר על המחקר הראשון מסוגו שנערך באמצעות תמונות רפואיות ובינה מלאכותית.

 

חוקרים מבית הספר לבריאות הציבור ובית הספר למדעי האוניברסיטה, בשיתוף עם חוקרים מאוסטרליה וממדינות אחרות, עשו שימוש בבינה מלאכותית כדי לנתח את ההדמיה הרפואית בתצלומי חזה של 48 חולים.  האומדן שנעשה באמצעות המחשב הצליח לחזות אילו חולים ימותו בתוך 5 שנים, בשיעורי דיוק של 69% - בהשוואה להנחות שנעשו על ידי רופאים.

 

"חיזוי העתיד של המטופל הוא שימושי משום שהוא עשוי לאפשר לרופאים להתאים טיפולים יחודיים למטופל", אמר החוקר הראשי ד"ר לוק אוקדן-ריינר, רדיולוג ותלמיד דוקטורט בבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת אדלייד.

 

"הערכה מדויקת של הגיל הביולוגי וחיזוי אריכות החיים של המטופל הוגבלה עד כה בשל חוסר היכולת של הרופאים להסתכל לתוך הגוף ולמדוד את הבריאות של כל איבר.

 

"המחקר שלנו חקר את השימוש ב"למידה עמוקה", טכניקה שבה מערכות מחשב יכולות ללמוד כיצד להבין ולנתח תמונות. למרות שבמחקר הנוכחי נעשה שימוש רק במדגם קטן של חולים, הניתן לראות שהמחשב למד לזהות את ההופעה המשוערת המורכבת של מחלות, דבר שדורש הכשרה מקיפה למומחים אנושיים", אומר ד"ר אוקדן-ריינר.

 

בעוד החוקרים לא הצליחו לזהות בדיוק מה מערכת המחשב רואה בתמונות כדי להפוך את התחזיות שלה, התחזיות הבטוחה ביותר נעשו עבור חולים עם מחלות כרוניות קשות כגון אמפיזמה ואי ספיקת לב.

 

 "במקום להתמקד באבחון מחלות, המערכות האוטומטיות יכולות לחזות תוצאות רפואיות באופן שבו הרופאים לא הוכשרו לעשות זאת, על ידי שילוב כמויות גדולות של נתונים וגילוי דפוסי התפתחות מתוחכם", אומר ד"ר אוקדן-ריינר.

 

 "המחקר שלנו פותח דרכים חדשות ליישום טכנולוגיית בינה מלאכותית בניתוח מצגות רפואיות, ויכול להציע תקווה חדשה לאיתור מוקדם של מחלות קשות, הדורשות התערבויות רפואיות ספציפיות".

 

החוקרים מקווים ליישם את אותן טכניקות כדי לחזות מצבים רפואיים חשובים אחרים, כגון אירועים של התקפי לב. 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright