עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שמולי להארכת ההתיישנות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

ח"כ שמולי בעד התיישנות של שבע שנים

 

ח"כ איציק שמולי

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני הגיש הצעת חוק פרטית להארכת תקופת ההתיישנות לפי חוק חוזה הביטוח בתביעה בביטוחי רכוש ובביטוחי אדם לכדי שבע שנים, במקום תקופת ההתיישנות המקוצרת של שלוש שנים שנקבעה בחוק.

 

הצעת החוק כוללת חיוב המבטחים להתריע בפני המבוטחים על תקופת ההתיישנות בכל מקרה שבו פונה מבוטח למבטח בדרישה לקבלת תגמולים, אם בדרך של שיחה, בהודעה או בכל התקשרות מקובלת אחרת. המבטח יידרש להתריע בפני המבוטח בכתב 12 חודשים לפני סיום ההתיישנות, ובהודעה נוספת של שלוש חודשים לפני סיום תקופת ההתיישנות, גם אם מתנהל משא ומתן ביניהם.

 

נראה, כי ח"כ שמולי התעלם מחובת המבטח להתריע בפני המבוטח או כל תובע אחר לגבי תקופת ההתיישנות שקיימת כבר כיום לפי הוראות חוזר יישוב תביעות.

 

לפי דברי ההסבר להצעת החוק: "קביעת תקופה התיישנות מקוצרת פוגעת באופן קשה במבוטחים ובמיוחד במוחלשים שבהם. הזכאות לתבוע סיוע נשללת מקשישים ונכים, אשר שילמו שנים ארוכות פרמיות לתאגידי הביטוח, על אף שתביעתם צודקת, והם נידונים לחיים של מחסור".

 

תקופת ההתיישנות המקוצרת של שלוש שנים, לפי דברי ההסבר מובילה  לתוצאה אבסורדית שבה חברת הביטוח יכולה להשתהות בחוסר תום לב, בטענה שהיא מטפלת בתביעתו של המבוטח ובוחנת אותה, דורשת מסמכים נוספים וכדומה, והוא אינו ער לכך שבינתיים חולפת תקופת ההתיישנות.

 

גם כאן קיימת התעלמות מהוראות חוזר יישוב תביעות. שכן מחייב את חברות הביטוח לציין בפני מבוטחים בתביעות פרט את תקופת ההתיישנות בתביעות פרט לגביהן קיימת תחולה של הוראות החוזר ובכלל זה תביעות ביטוחי בריאות וסיעוד.

  

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright