עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ילדים על אופניים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

 

 מסוכן לילדים בישראל לרכב על אופניהם

 

ילדים על אופניים מתוך תצלום של אור ירוק

רגע לפני יום כיפור המוכר לילדים גם כ"חג האופניים", בדקה עמותת אור ירוק כמה מסוכן לילדים בישראל לרכב על אופניהם. על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2015 נהרגו ארבעה ילדים (גילאי 0-14) בתאונות דרכים בעת שרכבו על אופניהם. על פי הנתונים, זהו המספר הגבוה ביותר של ילדים רוכבי אופניים שנהרגו בתאונות בחמש השנים האחרונות (2011-2015). עוד עולה מהנתונים, כי בשנת 2015 נפגעו 77 ילדים רוכבי אופניים בתאונות, 20 מתוכם נפגעו באורח קשה.

 

בנוסף נמצא, כי בעשר השנים האחרונות (2006-2015) נפגעים בממוצע מדי שנה 84 ילדים רוכבי אופניים בגילאי 0-14 בתאונות דרכים, מתוכם שני ילדים נהרגים בממוצע מדי שנה ועוד 23 נפצעים באורח קשה.

 

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "יום כיפור ידוע כיום המועד לתאונות אופניים ודומיהם, בהם מעורבים ילדים. על המדינה לגביר את ההסברה והחינוך בנושא רכיבה נכונה ובטוחה על אופניים במיוחד לקראת יום כיפור ולהדגיש כי על ילדים מתחת לגיל 16 חל איסור לרכב על אופניים חשמליים. תאונות אופניים רבות מאופיינות בפגיעות ראש ולכן, בכל רכיבה יש לחבוש קסדה, אשר על פי מחקרים רבים שנעשו בעולם, הוכחה כאביזר מציל חיים".

 

בשנים האחרונות השתכללו האופניים הקלאסיים וכיום ניתן למצוא רוכבים רבים על אופניים חשמליים, שמהירותן יכולה להגיע גם ל- 60 ו- 70 קמ"ש. האופניים החשמליים הפכו להיות נפוצים יותר ויותר, גם בקרב ילדים מתחת לגיל 16 שאין להם רישיון נהיגה או הכשרה כלשהי לנהיגה במהירויות כאלו.

 

על פי התקנות החדשות שנכנסו לתוקף לפני כחצי שנה, חל איסור לרכב על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16. בנוסף קובעות התקנות החדשות כי ההספק המרבי של המנוע יהיה 250 וואט ומהירות האופניים לא תעלה על 25 קמ"ש. כמו כן, חל איסור לרכב על המדרכה (רוכבים בגילאי 14 עד 16 יידרשו לרכוב בשבילי אופניים בלבד) וכל הרוכבים מחוייבים לנסוע באופניים כאשר על ראשם מגנה קסדה.

 

כדי להימנע מפגיעה חמורה ברכיבה על אופניים, אופניים חשמליים, קורקינטים, סקייטבורדים ודומיהם, יש להקפיד על חבישת קסדה, אשר הוכחה כאביזר מציל חיים. הקסדה סופגת את המכה במקום הראש ולמעשה מפזרת את המכה על פני כל שטח הקסדה. ממחקר שנערך על ידי ד"ר יוסי הראל-פיש מאוניברסיטת בר אילן בשיתוף עמותת "אור ירוק", עולה כי רק 27% מהתלמידים שדיווחו כי רכבו על אופניים, עשו זאת תמיד עם קסדה לראשם.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright