עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

עיצום כספי על הכשרה ביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

עיצום כספי בסך 1.2 מיליון על הכשרה

צילום של מטבע עם כיתוב "קנס"

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, הטילה עיצום כספי בסך 1.2 מיליון שקלים על הכשרה חברה לביטוח בע"מ. העיצום הכספי הוטל בעקבות ביקורת שנערכה בחברה, ובה התגלו ליקויים במערכות המידע של ביטוחי חיים, וכשלים באופן ניהולן.

 

כשבוע לפני הפרסום על אודות העיצום הכספי שהוטל על הכשרה, פורסם על הפסקת עבודתו של רפי דורפמן, סמנכ"ל הכשרה שעמד בראש אגף ביטוח החיים של החברה לאחר תקופת כהונה של שנה אחת בלבד, מבלי לציין את הסיבות והנסיבות של הפסקת העבודה.

 

בביקורת נמצא כי מספר רב של תהליכי ליבה בחברה לא נתמכו על ידי מערכות המידע בחברה ובוצעו באופן ידני, מנגנוני בקרה במספר תהליכים מהותיים נמצאו כלא מספקים, ומעקב אחר שינויים ותנועות שבוצעו במערכות הליבה היה חלקי ולא ענה על הוראות הממונה. כמו כן, נמצאו ליקויים באופן הגדרת סמכויות המשתמשים תוך פגיעה בעקרונות הפרדת תפקידים של גורמים העוסקים בתחום טכנולוגיות המידע.

 

במסגרת הביקורת, נבחנה עמידתה בקיום הוראות חוזר ניהול טכנולוגיות מידע, לרבות תקינות מערכות המידע שלה בתחום ביטוחי החיים, שלמות הנתונים בהן ותמיכתן בפעילות העסקית. לחברה נערך הליך שימוע בה טענו נציגיה כי חלק מהליקויים תוקנו, והציגו תכנית מפורטת לתיקון שאר הליקויים.

 

בהודעה לעיתונות מטעם רשות שוק ההון, נמסר, כי הרשות תמשיך לבחון ולבקר את מערכות המידע של גופים מפוקחים להבטחת מיצוי מלא של זכויות העמיתים והמבוטחים.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright