עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

כנס פוליסה - ביטוח חובה במגזר הערבי

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

מעורבות נהגים חדשים בתאונות ב 2016

כנס "פוליסה" בסוגיית ביטוח חובה במגזר הערבי
ותחרות פרסים כהצעת האתר

 

מומחה הביטוח הבכיר, חגי שפירא

ביום ה 12/9/2017, עתיד להיערך במלון לגאסי בנצרת כנס מטעם כתב העת "פוליסה" בנושא "יחסי חברות הביטוח מול סוכני המגזר הערבי מבטחים ומבוטחים".

 

את הכנס ינחה איש הביטוח הבכיר חגי שפירא, אשר כיהן בעברו כמנכ"לה של חברת הביטוח שירביט ומבחר כוכבי תקשורת ופוליטיקה אמורים להשתתף: ח"כ איתן כבל, ח"כ זוהיר בהלול, ח"כ יוסף ג'בארין, אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון (הפיקוח  על הביטוח) האחראי על תחום הביטוח, כולל בין היתר את הפיקוח וההסדרה על ביטוחי הבריאות, ביטוחי הרכב והדירה, וביטוחי הרכוש והחבויות, ניר ברטל, האחראי לתחום ביטוח החובה במשרד הפיקוח על הביטוח, אריאל מונין ראש הוועדה לביטוח כללי בלשכת סוכני הביטוח, אמיל וינשל, מנכ"ל איילון לשעבר ומומחה בעל שם לביטוח פרט, סוכני הביטוח מהמגזר הערבי עאדל מטלקה וסוהיל משרקי וארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק.

 

הכנס יעסוק בסוגיות שבין חברות הביטוח ובין סוכני הביטוח מהמגזר הערבי שמתקשים בהשגת מבטחים בביטוח חובה לרכב. כל כך הרבה שמות מרשימים כאשר הבעיה האמיתית היא שיעור התאונות הגבוה במגזר הערבי. חברות הביטוח במהותן הן גוף כלכלי למטרות רווח ובמקום שאין בו רווחים, הן מעדיפות שלא לבטח. לו ביטוח החובה היה רווחי במגזר הערבי הרי שחברות הביטוח לא רק שהיו נוהרות לבטח אלא שהיו גם מתחרות האחת בשניה. הבעיה האמיתית אינה המצוקה של סוכני הביטוח של המגזר הערבי שמהווה רק תסמין (סימפטום) של הבעיה האמיתית.

 

על כנס האמור לעסוק בבעיה האמיתית להתמקד בפתרונות אפשריים לבעיה הידועה לכל. המשתתפים צריכים להיות מורים מחנכים מתחום המגזר הערבי, אנשי דת מהמגזר, משווקי טכנולוגיות ואבזרי בטיחות שניתן להתקין אותם על גבי כלי רכב ישנים, אנשי אכיפת חוק, מובילי דעת קהל כגון אמנים, ספורטאים, אנשי עסקים ודמויות נערצות בקרה המגזר הערבי, אנשים מהמגזר שהיו מעורבים בתאונות דרכים או גם אנשים שאיבדו את היקר להם מכל בתאונות, עיתונאים מקרב המגזר עצמו שכותבים ומשדרים בשפה הערבית, מומחים מהטכניון, השוואה לתאונות דרכים בשטחים וברצועה ועוד.

 


הצעה לתחרות נושאת פרסים כספיים משמעותיים

 

הצעת הח.מ. במישור המעשי הוא ארגון של תחרות נושאת פרסים כספיים משמעותיים בין בני נוער בנושא הצעה של תוכנית מעשית לשיפור תוצאות תאונות הדרכים במגזר.

 

המשתתפים בתחרות יידרשו להציג פתרונות ולא להצביע על אשמים ואחראים.

 

התחרות תמשך על פני תקופה של שנה ותתחיל ברמות של כל ישוב בודד כאשר הזוכה בכל ישוב יזכה לפרס כספי וההצעות הטובות ביותר יעלו דרגה לרמה האזורית לשלב נוסף בתחרות נושא פרסים גבוהים יותר.

 

מבין הזוכים של השלב השני יורכב הצוות המנצח של התחרות שיכלול כעשרים משתתפים אשר ישמשו כקבוצת עבודה תוך קבלת ייעוץ מכל מי שהשתתף בעבר התוכנית ויגבשו תוכנית פעולה. כל אחד מחברי הצוות המנצח, יזכה בפרסם כספי גדול יותר מכל השלבים הקודמים ושמו יפורסם במדיה הארצית והמקומית.

 

לח.מ. יש מושג למקור המימון של התחרות...

 


 

הצפת הפתרונות האפשריים לבעיה הקשה במגזר עשויה לא רק לשפר את תדמיתם של סוכני הביטוח במגזר ובכלל אלא גם לקרב את הלבבות בין היהודים והערבים בתחומי המדינה ומחוצה בפרויקט רחב יריעה להצלת חיי אדם שאינו יודע גבולות.

 

ואם הדברים לא יבואו לידי ביטוי בכנס הקרוב של פוליסה, הרי ראוי שיגיעו לכלל מימוש וייעשו במסגרות אחרות.

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright