עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הרוגי קיץ וחורף בתאונות דרכים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

מעורבות נהגים חדשים בתאונות ב 2016

2016: 176 הרוגים בקיץ 136 בחורף

  

ילדים על אופניים בקיץ. צילום אור ירוק.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, במהלך חודשי הקיץ בשנת 2016 (מאי-ספטמבר) נהרגו בתאונות דרכים 176 בני אדם, עלייה של 14% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2015.

 

מהנתונים עולה, כי בקיץ נהרגים הרבה יותר בני אדם בכבישים לעומת החורף – על פי הנתונים, בחודשי החורף של שנת 2016 (ינואר-מרץ ונובמבר-דצמבר) נהרגו בתאונות דרכים 136 בני אדם – כמעט 30% פחות לעומת חודשי הקיץ.

 

נמצא, כי בשנת 2016 נפגעו בחודשי הקיץ 10,318 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם 873 באורח קשה. גם כאן ניתן לראות שהמספרים גבוהים יותר לעומת חודשי החורף באותה השנה, במהלכם נפגעו 9,397 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם 727 באורח קשה.

 

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בחודשי הקיץ החמים הנהיגה מסוכנת במיוחד: גם רמת העייפות גבוהה מהרגיל וגם הרבה יותר אנשים נמצאים ברחובות ובנסיעות, ביניהם ילדים ובני נוער רבים. בכדי למנוע תאונות ואבידות בנפש, על המדינה להגביר את האכיפה בכבישים וכן להסביר לנהגים ולהעלות את מודעותם לסכנות אלו הקיץ. תאונות דרכים הן לא גורל אלא מחדל מתמשך שחייבים להילחם בו. אנו מאחלים לכל עם ישראל חופשה בטוחה וחזרה ממנה בשלום".

 

מספר הנפגעים בגבוה ביותר בחודשי הקיץ (מאי-ספטמבר) – בתל אביב.

 

בכדי לעבור את הקיץ בשלום, עמותת אור ירוק נותנת כמה טיפים לחופשה ונסיעה בטוחה:

 

  • שימרו על לחץ אוויר תקין בצמיגים בקיץ הכביש החם עלול לגרום לצמיג להיסדק ואף להתפרק. בכדי למנוע זאת, יש לשמור במשך כל התקופה על לחץ אוויר תקין בגלגלים.

  • אווררו את הרכב – השתמשו במזגן בכדי לקרר את פנים הרכב וכן פתחו חלון מדי פעם.

  • שמרו על ערנות במיוחד בנסיעות ארוכות, הקפידו לעצור להתרעננות, שתו מים במהלך הנסיעה ואל תנהגו עייפים. החום מכביד על העייפות ופוגע בערנות.

  • הימנעו מהיסח דעת – במיוחד בנסיעות משפחתיות ישנם הסחי דעת רבים בנהיגה – הילדים במושב האחורי, מציאת הדרך, הטלפון הנייד. הקפידו להתרכז אך ורק בנהיגה, הניחו את הטלפון בצד ומצאו תעסוקה לילדים בזמן הנסיעה בכדי שהם לא יסיחו את דעתכם.

  • הרכיבו משקפי שמש השמש המסנוורת עלולה להוביל לראייה לקויה של הדרך. לכן הקפידו להרכיב משקפי שמש טובים, שימנעו מהשמש לסנוור אתכם.

  • עצרו בשוליים רק אם אין לכם ברירה העצירה בשוליים עלולה להיות מסוכנת, במיוחד במקומות בהם השוליים אינם רחבים מספיק. לכן, בדקו את תקינות הרכב לפני הנסיעה בכדי למנוע עצירה באמצע הדרך ואם אין לכם ברירה – השתדלו לעצור במקומות מוסדרים כמו תחנות דלק או חניונים. במידה ונכפה עליכם לעצור בשולי הדרך, לבשו אפוד זוהר ועברו מעבר למעקה הבטיחות בכדי להישאר בטוחים.

  • אל תורידו נעליים באמצע הנסיעה הנעליים עלולות להחליק את מתחת לדוושות ולהפריע לנהיגה.

  • הנהיגה בחופי הים אסורה! – על פי החוק, חל איסור לנהוג ברכב במרחק של פחות ממאה מטרים מקו המים. נסיעה כזו מסכנת את המתרחצים, גם פוגעת בסביבה. העוברים על החוק צפויים לקבל קנס שנע בין מאות לאלפי שקלים וכן בהחרמת רכבם.

  • שימו לב לילדים בחודשי הקיץ הילדים נמצאים שעות רבות בחוץ. לכן, כשאתם נוסעים ברחובות העיר, שימו לב לילדים שעלולים לרוץ לכביש ותנו להם זכות קדימה במעברי החציה.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright