היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הסיעודי הקבוצתי לא יוארך

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

 

הביטוח הסיעודי הקבוצתי לא יוארך

 

 

אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון ביטוח, צילום דוברות האוצר

אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון האחראי על תחום הביטוח הכללי, הודיע במכתב לחברות הביטוח מיום 16/10/2017, כי הביטוח סיעודי הקבוצתי לא יוארך לאחר 31/12/2017 וכי על חברות הביטוח לדאוג לאלטרנטיבה למבוטחים.

 

בעמדת הממונה תומך מבקר המדינה, יוסף שפירא ואילו שר האוצר, משה כחלון, הודיע על היתכנות של הארכת הביטוח הסיעודי הקבוצתי למשך שנה נוספת, לשנתיים שבמהלכן הוארכו הביטוחים.

 

להתנגדות הממונה להארכה נוספת של הביטוח הסיעודי הקבוצתי, שתי סיבות עיקריות: פרמיה נמוכה מדי שאינה הולמת לסיכון המבטחים, כך שאינה מכסה את העלויות של חברות הביטוח ופוליסה מוגבלת לתקופת פיצוי של חמש שנים, כאשר חברות הביטוח אינן מחויבות להאריך את התקופה, דבר החושף את המבוטחים לסיכון של היעדר ביטוח זמין במחיר ראוי בתקופה שבה הם מתבגרים וזקוקים לו ביותר.

 

במכתב ששלח מיכאלי לחברות הביטוח, הוא דרש מהם הביטוח להודיע לכל המבוטחים שהפוליסות יפוגו ולא יחודשו. הוא ביקש מחברות הביטוח לסייע למבוטחים במציאת פתרונות ביטוחיים חלופיים.

 

האפשרות שעומדת כיום בפני המבוטחים היא רכישה של פוליסה חדשה בחברת הביטוח, בפרמיה גבוהה בהרבה מזו המשולמת בביטוח הקבוצתי. אולם מדובר בביטוח שיהיה בתוקף למשך כל חיי המבוטח ואינו מוגבל לתקופה של חמש שנים כמו הביטוח הקבוצתי. העניין הוא שמבוטחים בגיל גבוהה יתקשו לעמוד בנטל תשלום הפרמיה בעבור הביטוח.

 

 

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright