עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מזה סו"ב?

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

מה מסתתר מאחורי ראשי התיבות, סו"ב?

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ותביעות בביטוח כללי וחברה בוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית

מאיר דיזנגוף, אשר שימש בעברו גם כסוכן ביטוח

מאז דצמבר 2016 נעשה שימוש בראשי התיבות, סו"ב, ליד שמו של סוכן ביטוח

וזאת בעיקר בכתבות המתפרסמות בביטאון לשכת סוכני הביטוח בישראל, ביטוח ופיננסים ומדי פעם גם באתר זה.

 

לפי פרסום בביטאון לשכת סוכני הביטוח מיום 20/12/2016, מדובר על מהלך שנעשה על ידי לשכת סוכני הביטוח במסגרת הפעילות לשיפור תדמיתו של סוכן הביטוח ונועד ליצור תדמית דומה לזו של מקצועות מכובדים כמו עורך דין ורואה חשבון.

 

השימוש בראשי תיבות נעשה בסמוך לפרסום מילון מונחי הביטוח באתר האקדמיה ללשון העברית (בחודש דצמבר 2016) מבלי שמי שחברי הוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה, קיבל מידע על אודות השימוש המתוכנן ועל כן הקיצור בראשי תיבות אינו מופיע במילון מונחי הביטוח שבאתר האקדמיה.

 

עצם השימוש בביטוי כשלעצמו הוא שובה לב.

 

פוליסה של סוכנות מאיר דיזנגוף, אוסף קטיה שורצמן ©סו"ב, כמו עו"ד וכמו רו"ח מציב את סוכן הביטוח במישור אחד עם בעלי מקצוע אקדמי, אשר בדומה לבעלי המקצועות המדוברים, נדרש סוכן הביטוח לעמוד בבחינות, לעבוד תקופת התמחות, להיבחן שוב ולחדש את רישיונו מדי שנה.

 

ההבדל הגדול הוא בהענקת הרישיון שנעשה ע"י לשכת עורכי הדין בישראל לעורכי הדין וע"י מועצת רואי החשבון (שפועלת ליד משרד המשפטים) לרואי החשבון ואילו הרישיון לסוכני הביטוח מוענק ע"י הרשות הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון.

 

לשכת סוכני הביטוח בישראל בניגוד ללשכת עורכי הדין היא ארגון וולונטרי ואינו סטטוטורי כמו לשכת עורכי הדין.

 

סו"ב הבכיר, אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סו"ב לשעברמי שהגה שהגה בעבור לשכת סוכני הביטוח את השימוש בקיצור סו"ב ליד שמם של הסוכנים, הוא סו"ב הבכיר אריה אברמוביץ, בתקופת כהונתו כנשיא לשכת סוכני הביטוח בישראל.

 


סו"ב הבכיר, אריה אברמוביץ, מוסיף, כי גם יועצי המס רושמים : יוע״מ.


 

למעשה, השימוש בקיצור סו"ב, כבר נעשה מזה שנים רבות בשמה של לשכת סוכני הביטוח שנקראת גם "ליסוב", כלומר "לשכת סוכני ביטוח".

 

הקיצור סו"ב לפי בדיקת האתר, אינו מוגן בסימני מסחר ומשמש גם כקיצור למונחים נוספים שאין להם כל קשר לעולם הביטוח, כמו: סודי ביותר, סולל בונה וסדר ובטחון.

 

שימוש בראשי תיבות לציון מקצוע בתחום הביטוח כבר קיים מזה עשרות בשנים בתחום ביטוח החיים, אם כי בשפה האנגלית: Chartered Life Underwriter" - CLU",

בתרגום לעברית: חתם מוסמך לביטוח חיים.

 

כמו כן נעשה שימשו בראשי התיבות בביטוח (וגם כאן בשפה האנגלית) בציון שמו של מועדון הסוכנים הבכירים לביטוח חיים, מיליון דולר מסביב לשולחן MDRT - "Million Dollar Round Table"

 

בפועל ההתמודדות של סוכני הביטוח חורגת הרבה מעבר לתחום התדמית.

 

 סוכני הביטוח בישראל ובעולם כולו עומדים בפני אתגרים לא פשוטים המוצבים להם על ידי הטכנולוגיה מצד אחד והרגלי הצריכה של הציבור מצד שני.

 

הפרמיות בביטוחי רכב תהינה במגמת צמצום ככל שיותר ויותר רכבים אוטונומיים ינועו בדרכים עד שביטוח הרכב בצורתו המוכרת לנו כיום יילך ויתפוגג בהדרגה עד שייעלם כליל ויש לזכור, כי מדובר על שיעור שנע בין 40% עד 50% מהפרמיות בביטוח כללי בעולם המערבי. הרובוטים שיפותחו לצורך מתן שירותי סיעוד יעשו את אותו הדבר לביטוחי הסיעוד ואפשר גם, כי תרופות מתחום הננוטכנולוגיה יוזילו באופן ניכר גם את ביטוחי הבריאות, מדפסות התלת מימד עשויות לייתר חלק נכבד מביטוחי התכשיטים, המצלמות וכלי הנגינה.

 

מצד שני הציבור בישראל וגם בעולם מורגל לרכוש את המידע הנחוץ לו באופן חופשי באמצעות מנוע החיפוש "גוגל" וקשה לראות כיצד אנשים יסכימו לשלם בעבור מידע ויעוץ של סוכני ביטוח, אשר במשך שנים ארוכות הרגילו את האנשים לקבל מהם מידע וייעוץ בחינם.

 

כך שנראה, כי דרך ההישרדות היחידה הפתוחה בפני סוכני הביטוח וגם בפני החברות היא לעשות שימוש מושכל באתרי האינטרנט. כצעד ראשון בכיוון הייתי ממליצה לחלק גדול מסוכני הביטוח, פשוט ללמוד לגלוש ולהשיג מידע הנחוץ להם לצורך עבודתם ולאחר מכן לשקול הם מעדכנים מבחינת התוכן את  אתר הביטוח של הלשכה, כך שלא יציג  באתר את המכללה לביטוח שליד איגוד חברות הביטוח  ואת אבנר, גופים שכבא אינם פעילים מזה עשור ויותר או את הכתובת הישנה של איגוד חברות הביטוח בישראל וכד' מצד אחד ומצד שני יציג מידע חיוני למבוטחים בתחומי מניעת נזקים ותאונות ואורח חיים בריא.

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright