עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

שיא בהרוגים צעירים בכביש

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

חיתום בביטוח חובה לרכב

למדריך תביעות ביטוח רכב

ביטוח חובה

מעורבות נהגים חדשים בתאונות ב 2016

2016 שיא של 5 שנים בקטל נהגים צעירים  

שוטר עוצר נהג צעיר. באדיבות אור ירוק

לפי עמותת אור ירוק נהגים חדשים היו מעורבים ב- 32 תאונות דרכים קטלניות בשנת 2016. מדובר על שיא של חמש שנים.

 

18 שעות נהיגה על הכביש – זה כל הזמן והניסיון שנדרש מבני נוער בכדי לגשת לטסט ולמעשה להפוך לנהגים.  אין ספק, שמספר שעות מועט זה, אינו מספיק בכדי להבין את מורכבות הנהיגה ואת כל הסכנות שאורבות בכביש.

 

ואכן, הנתונים בנוגע למעורבות נהגים חדשים בתאונות דרכים הם קשים: על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נהגים חדשים (בני 15-19) היו מעורבים ב- 32 תאונות דרכים קטלניות בשנת 2016. לא רק שמדובר בשיא של חמש שנים, אלא גם ב- 10% מתוך כלל התאונות הקטלניות בשנת 2016. בנוסף נמצא, כי בשנת 2016 היו מעורבים 1,153 נהגים חדשים בתאונות דרכים, מתוכן 176 תאונות קשות וכאמור, 32 תאונות קטלניות.

 

עוד עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כי נכון לשנת 2016, ישנם למעלה מ- 56 אלף נהגים חדשים בגילאי 18 ומטה – 2% בלבד מתוך סך בעלי רישיון הנהיגה בישראל (כ- 3.4 מיליון בני אדם).

 

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הנהגים החדשים הם חסרי ניסיון אך בעלי ביטחון מופרז, שילוב קטלני שעלול להיגמר באסון. כדי להוריד את מספר הנהגים החדש המעורבים בתאונות דרכים, יש להוסיף לימודי חינוך לבטיחות בדרכים ותעבורה במסגרת בית הספר וכן להגביר את האכיפה בכבישים בכדי להרתיע את הנהגים הצעירים מלבצע עבירות תנועה מסוכנות כמו שתייה תחת השפעת אלכוהול ונהיגה במהירות מופרזת".

 

בעקבות העלייה החדה במספר הצעירים שנהרגים בתאונות דרכים בשנים האחרונות, עמותת אור ירוק וחברת "איתוראן" פיתחו יחד אפליקציה המאפשרת לנהל ולשפר את תהליך הליווי של נהגים חדשים.

 

האפליקציה הנושאת את השם "אור ירוק" מעניקה להורה או למלווה אחר אפשרות נוחה  לרכז את שעות הליווי באופן נוח ופשוט בכל נסיעה וגם באופן מצטבר. לאחר כל נסיעה רושמים את זמן הנסיעה ואופי הנסיעה: האם הליווי התבצע בדרך עירונית או בינעירונית, ביום או בשעות החשיכה, בכביש רטוב או רטוב וכו'. הנתונים נשמרים לכל אורך שעות הליווי ומאפשרים למלווה להבין באילו שעות או סוגי כבישים עדיין לא נסע הנהג הצעיר.

 

יישום נוסף וחשוב נותן למלווה אפשרות לתת משוב (חיובי או שלילי) לנהג הצעיר תוך כדי נסיעה, משוב שנשמר לכל אורך תקופת הליווי. בגמר הנסיעה ניתן לסכם את כל ההערות על גבי מפת הנסיעה ויחדיו לנתח את אופן הנהיגה, הטעויות והדגשים החיוביים. כל מפת נסיעה נשמרת וניתן לראות לאורך זמן איך הנהג הצעיר למד מהטעויות, צמצם את ההערות השליליות והגדיל את הטיפים החיוביים.

 

ניר שירצקי, מנכ"ל איתוראן ציין כי "איתוראן גאה לשתף פעולה עם אור ירוק למען הבטיחות של הילדים של כולנו.  איתוראן מובילה בעולם את המהפכה של שינוי תרבות הנהיגה באמצעות מערכת לניטור נהיגה אלקטרונית ("איתוראן ספייטי") והאפליקציה של אור ירוק המאפשרת ליווי אפקטיבי של נהגים צעירים היא עוד שלב בדרך ללווי אלקטרוני של נהגים צעירים באמצעות מערכות איתור ובקרת נהיגה".

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright