עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

עדכון חוק הספורט

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

פטור מביטוח לעוסקים בספורט עממי

 

 

 

ח"כ יואל רזבוזוב סיעת יש עתיד

ביום 8/5/2018 אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת חוק הספורט (תיקון מס' 15) (הוראות לעניין ביטוח), התשע"ח-2018 של חבר הכנסת יואל רזבוזוב וקבוצת חברי כנסת.

 

מוצע לקבוע כי ספורטאי רשאי לבטח את עצמו. עוד מוצע לקבוע כי אם אגודת ספורט, ארגון ספורט, התאחדות, איגוד או הספורטאי עצמו רכשו ביטוח עבור הספורטאי, או שהספורטאי בוטח בביטוח אחר שמתקיימים בו התנאים לפי החוק, יהיו הגופים האחרים פטורים מלבטח אותו. כמו כן, מוצע להוסיף לרשימת הספורטאים הפטורים מביטוח את הספורטאים המשתתפים בפעילות ספורט שאין בגינה תשלום שכר או כל תמורה אחרת ("ספורט עממי").

 

בדברי ההסבר נכתב: "חוק הספורט קובע כי אגודת ספורט, ארגון ספורט, התאחדות ואיגוד, כהגדרתם בחוק, חייבים לבטח את הספורטאים הנוטלים חלק בתחרויות ספורט המאורגנות בידם או מטעמם. ואולם כיום, רבים מאזרחי ישראל רוכשים לעצמם באופן פרטי ביטוח שעל פי רוב מקיף יותר ולעתים גם זול יותר. כך, יכול להיווצר מצב בו ספורטאים מחזיקים בשני ביטוחים המכסים את אותם רכיבים ביטוחיים.

 

על כן, מוצע לאפשר גם לספורטאי לבטח את עצמו כאשר הוא נוטל חלק בתחרויות ספורט. כך, כאשר הספורטאי יציג את אישור המבטח על הביטוח, יהיו פטורים שאר הגופים המצוינים בחוק מלבטח את אותו ספורטאי פעם נוספת. הדבר יפתח את השוק הביטוח לתחרות גדולה יותר כשחברות הביטוח יתחרו ביניהן על כל ספורטאי וספורטאי ולא רק על גופי הספורט – דבר שיוזיל את עלויות הביטוח."

 

ח"כ רזבוזוב: "זו בשורה אמיתית לעשרות אלפים שעוסקים בספורט עממי, לא נחשבים כמקצוענים, לא מקבלים על זה שכר ובכל זאת משלמים מיליוני שקלים בשנה על ביטוחים כפולים. החוק הזה יוזיל את העלויות" .

 

14 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת החינוך התרבות והספורט להמשך דיון.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright